Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da 3 İşletmeye "Evinizin Mutfağı" Ödülü

Şanlıurfa'da 3 İşletmeye
Şanlıurfa'da 3 İşletmeye

Şanlıurfa Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Sosyal APK (Araştırma Planlama Koordinasyon) Birimi tarafından yürütülen "Sağlık İçin Hijyen, Hijyen İçin Eğitim" Projesi kapsamında kent merkezinde faaliyet gösteren 2 restoran ve 1 kasaba Şanlıurfa Belediyesi tarafından "Evinizin Mutfağı" bayrak ödülü verildi. Ödül kazanan işyeri sahibi 7'e yükseldi.

      "Sağlık İçin Hijyen, Hijyen İçin Eğitim" Projesi kapsamında gıda sektöründe hizmet veren işletmelere "Mutfak ve Gıda Hijyeni" konularında belirli periyotlarda eğitim seminerleri ve denetimler düzenleyen Şanlıurfa Belediyesi, gerçekleştirilen denetimler sonunda hijyen kriterlerine uygun 3 işyerine daha "Evinizin Mutfağı" bayrak ödülünü verdi.

Öngörülen şartlara ve hijyen kurallarına uyan işletmelere yönelik ödüllendirme çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, "Evinizin Mutfağı" bayrak ödülüne sahip olan işletmelerde, halkın gönül rahatlığıyla gidip yemek yiyebileceklerini ve alışveriş yapabileceklerini ifade etti.

52 Ciğer Salonu, Çulcuoğlu Restorant&Baklava ve Koç Kasabı'nı sırasıyla ziyaret eden ve işletme sahiplerine ödüllerini kendi eliyle takdim eden Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, toplam 60 işletme arasında gerçekleştirilen eğitimler ve denetimler sonucunda 7 işletmenin şuanda bu ödüle layık görüldüğünü söyledi.

BAŞKAN FAKIBABA İŞLETMELERİ BİZZAT DENETLEDİ…

"Evinizin Mutfağı" bayrak ödülünü almaya hak kazanan işletmeleri bir bir ziyaret ederek ödüllerini kendi eliyle takdim eden Başkan Fakıbaba, ayrıca işyerlerini denetlemeyi de ihmal etmedi.

Başkan Fakıbaba denetim sırasında karşılaştığı olumsuzlukları çalışanlara hatırlatırken, öngörülen koşulları eksiksiz bir şekilde yerine getiren işletme sahiplerini ise kutladı.

Karşılarında bir anda Belediye Başkanı Fakıbaba'yı gören müşteriler ise uygulamadan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Fakıbaba, "Şanlıurfa Belediyesi tarafından "Evinizin Mutfağı" bayrak ödülüne sahip olan restoranlarda, halkımız gönül rahatlığıyla gidip yemek yiyebilirler. Biz bu ödülün ardından bu işletmelere yönelik denetimlerimizi ve eğitimlerimize artıracağız. Belediye olarak biz -Rahatlıkla Bu İşletmelere Kefiliz- diyebilirim. Ancak halkımız kendisi de bu işin takipçisi olsun. Yaşanan bir sıkıntıyı bizzat bize bildirsinler" dedi.

Şanlıurfa'nın önemli bir turizm kenti olduğuna dikkat çeken Başkan Fakıbaba, temizliğin kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkan Yardımcısı M.Fevzi Yücetepe, Şanlıurfa Lokantacı, Köfteci ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Kaçak, Kasaplar Odası Başkanı Abbas Tumbul. Şanlıurfa Belediyesi Zabıta Müdürü M.Burak Küçük, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Kapaklı, "Sağlık İçin Hijyen, Hijyen İçin Eğitim" Projesi Koordinatörü Yasemin Savaş ve Proje Yürütücüsü Veteriner Hekim Gülşen Topuz Şener, Sağlık İşleri Birim Sorumlusu Selim Yücel ziyaretler sırasında Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'ya eşlik etti.

"Sağlık İçin Hijyen, Hijyen İçin Eğitim" Projesi, Şanlıurfa ilinde gıda üretimi ve satışı yapan işletmelerde çalışanlara ve işletme sahiplerine gıda sağlığı ve hijyeni konularında eğitimler vererek, bilinçlenmelerini sağlamak ve halkın tüketimine sağlıklı gıdaların sunulmasını öngörmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü