Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da 25 bin kişi istihdam edilecek

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulunarak, 3. Organize Sanayi Bölgesinde süren çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Şanlıurfa'da 25 bin kişi istihdam edilecek
Şanlıurfa'da 25 bin kişi istihdam edilecek

İlk olarak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüne geçen Vali İzzettin Küçük, devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Yakın zamanda yer tahsisine başlanan 3. Organize Sanayi Bölgesi için özellikle seçim sonrası taleplerin daha da arttığını kaydeden Vali   Küçük, 120 civarında firmanın yer istediğini belirtti.

2. Organize Sanayi Bölgesinde yer kalmadığını belirten Vali  Küçük, “Yer tahsisine ve alt yapıya hızla başlayacağız. Kısa zamanda da buranın da dolacağına, yeni yerde yaklaşık 25 bin kişinin istihdam edileceğine inanıyorum. İstihdam bizim en önemli konumuz, çünkü genç bir nüfusumuz var ve bu nüfusun muhakkak iş sahibi edilmesi lazım. Organize Sanayi Bölgelerimiz de bu hususta bizim en büyük kapımız olacak” dedi.

Yer tahsisi için yapılan başvurular ve alt yapı çalışmaları hakkında Organize Sanayi Bölge Müdürü Oktay Yaşar’dan bilgi alan Vali  Küçük daha sonra 3. Bölgenin inşa edileceği alana geçerek çalışmaları yerinde inceledi.  (Ramazan Casuk-İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler