Advert
Advert
Advert

Urfa’da 23 Nisan çoşkusu

Şanlıurfa’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 3 bin adet uçurtma ve 3 bin adet balon ile çocuklar gökyüzünü renklendirirken, Haliliye Belediyesi Çocuk Sokağı kurdu.

Urfa’da 23 Nisan çoşkusu
Urfa’da 23 Nisan çoşkusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 3 bin adet uçurtma ve 3 bin adet balon ile çocuklar gökyüzünü renklendi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Fatih Sultan Mehmet Parkı'nda bu yıl ikincisini düzenlenen 'Uçurtma Şenliği' yine yoğun ilgi gördü.

Düzenlenen programa Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsa Kızıldemir, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin Eşi Sema Çiftçi ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.  
Yüzlerce çocuğun aileleri ile katılım gösterdiği etkinlikte çocukların mutluluğu gözlerinden okundu. 23 Nisan'ı anlamına uygun şekilde yaşayan çocuklar Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye eğlenceli etkinlikler düzenlediği için teşekkür ettiler.

Buluşmada bir konuşma yaparak tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Genel Sekreter Abdulkadir Açar, "Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar gelmiş tüm güzelliğin devam etmesi ve hatta daha da öteye gitmesi için çok güzel işler yapacağımızın müjdesini sizlere vermek istiyorum. Bilindiği gibi sayın Başkanımız Expo 2016 buluşması için il dışında. Bu buluşmaya Türkiye'deki 30 Büyükşehir Belediyesinden sadece 10'u katılıyor ve bu 10 Büyükşehir Belediyesi arasında bizler de yer alıyoruz. Buradaki temel amacımız her zaman olduğu gibi 'Urfa'yı bir adım daha öteye nasıl taşırız'ın çalışmasıdır. Sayın Başkanımızın bizlere vermiş olduğu talimat şu Urfa'yı daha güzel günlere taşımak için her türlü fedakarlık yapılacak.Biz de bu talimatı devam ettireceğiz. Urfa için hayal olarak görülen birçok güzel çalışmayı hayata geçiriyoruz. 11 Nisan'da olduğu gibi Türkiye'nin doğusu ve batısına çok güzel mesajlar verildi. Başkanımıza hem bir Urfalı olarak hem de bir belediye çalışanı olarak teşekkür ediyorum" dedi.

Dün Başkanlık makamını temsili olarak alan İbrahim Karabağ isimli ilkokul öğrencisinin tüm talimatlarını yerine getireceklerini söyleyen Açar, "Temsili başkan vekilliği sırasında talimatlar verdi. Ve o talimatlar aynen sayın başkanımızın talimatları olarak geçerli sayıldı ve hapsi yapılacaktır. Çünkü çocuklarımız ülkenin geleceğidir. Onun için bizim yapacağımız her şey sizler içindir. Herkese katılımından dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Programda ayrıca yine miniklerin folklor gösterisi etkinliğe renk katarken, buluşma 4 bin kişiye yemek ikramı ile devam etti.

HALİLYE BELEDİYESİ ÇOCUK SOKAĞI KURDU

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ulubatlı Mahallesi’ndeki Ulubatlı Semt Pazarı’nın bulunduğu alanda Çocuk Sokağı’nda kurdu. Haliliye Belediyesi’nin kültür tırının da konuşlandırıldığı sokak, çocukların doyasıyla eğleneceği bir alana dönüştürüldü. Çocuk Sokağı’nı Başkan Fevzi Demirkol, eşi Adile Demirkol, Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cemil Çadak, Belediye Meclis Üyeleri Ahmet İnan, Emin Coşkun, Erdal Deniz, Feyat Akbaş, Hasan Kaya, Mehmet Toprak ve Nusret Kaya, vatandaşlar ile çocuklar ziyaret etti.

ÇOCUKLAR UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ OYUNLARI OYNADI

Halk oyunları gösterisiyle başlayan etkinlikler, Hacivat Karagöz oyunu, çocuk keman korosu ve bir çocuğun gitar resitali vermesiyle devam etti. Gönüllerince eğlenen çocuklar; unutulmaya yüz tutmuş olan tel araba, tel çember, çelik çomak, deleme, elim sende, çizgi, sek sek, yağ satarım bal satarım, yakan top, ip atlama, top sektirme ve beş taş oyunlarını oynadı. Çocuklar ayrıca kurulan alanlarda resim öğretmenleri tarafından yüzlerine şekiller çizdirip, parmaklarını boyayarak resimler yaptı. Göbeklitepe resminin bulunduğu yapboz oyunu da çocukların ilgi odağı oldu.

DEMİRKOL: BUGÜNÜN SEVİNCİNİ DOLU DOLU YAŞASINLAR

Başkan Fevzi Demirkol, yaptığı açıklama çocukların geleceklerini teminat altına almak için çalıştıklarını ifade etti. Dünya üzerindeki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm çocuklar için kutlu olması temennisinde bulunan Başkan Demirkol, “Bugünün yıldızları sevgili çocuklarımız. Bugün çocuk bayramı, o nedenle fazla söze hacet yok. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Bu çocuklar ülkemizin geleceği, devletin ebet müddet devam etmesi için bir sigorta. O bakımdan çocuklar bizim için çok değerli. Bunu 96 yıl önce 23 Nisan 1920’de Egemenlik ve Çocuk Bayramı diye Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun yıl dönümünde her zaman Çocuk Bayramı diye kutlanmıştır. 23 Nisan dünya üzerinde ilk ve tek çocuk bayramıdır. Gelecekte bu çocuklarımızın dünyanın en mutlu insanları olarak yaşamaları için gayretlerimiz, çabalarımız, kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte devam etmektedir. Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun. Bugünün sevincini dolu dolu yaşasınlar. İnşallah gelecekte bizlerden daha iyi yetişmiş, bizim nesillerden daha iyi devletine sahip çıkmış, bizim nesillerden daha fazla dinine, vatanına sahip çıkmış olurlar” dedi.

BAŞKAN DEMİRKOL, ÇOCUKLARA EŞLİK ETTİ

Çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan ve onlarla bolca fotoğraf çektiren Başkan Demirkol, daha sonra unutulmaya yüz tutmuş oyunlara eşlik etti. Çocuklarla beraber deleme, çelik çomak, tel araba ve tel çember oyunlarını oynayan Başkan Demirkol, kurulan kermeste vatandaşlara yemek ikramında da bulundu.

Etkinliklerin sonunda ise konfeti patlatıldı.


Şanlıurfa 23 Nisan çoşkusu urfa urfa belediye haliliye belediye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı