Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da 2 milyon fidan dikilecek

Türkiye’nin 81 ilinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da "Gönül Elçileri" projesi kapsamında fidan dikimi yapıldı.

Şanlıurfa'da 2 milyon fidan dikilecek
Şanlıurfa'da 2 milyon fidan dikilecek

Şanlıurfa’ya bir yılda 2 milyon fidan dikilecek

Türkiye orman alanlarının korunması ve ağaçlandırmanın teşviki amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen "Gönül Elçileri" projesi kapsamında 81 ilde olduğu gibi Şanlıurfa’da da Büyükşehir Belediyesi organizatörlüğünde fidan dikimi yapıldı. Ormanların önemi ile ilgili şiirlerin okunduğu programa Şanlıurfa Valisi İzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet İnan katıldı.

Programda konuşan Küçük, “Yılsonuna kadar iki milyon fidan dikeceğiz. Şanlıurfa olarak biz kuru bir memleketiz bu bir gerçek, yukardan bakınca yeşermeye başladı. Ama daha yeşerecek çok yer var. Organize sanayi bölgesinde bu yıl başlattığımız projeyle, yaklaşık yüz bin fidan dikiyoruz. Organize Sanayi bir sanayi bölgesi olduğu halde bu sanayimizi bile, yeşil bir kuşakla çevrelemek istiyoruz. Kuru bir yer mi, görmek istersiniz yoksa bakınca yemyeşil bir manzara mı? Peygamber Efendimiz (sav) kıyamete çok az zaman kalsa bile elinizdeki fidanı dikin diyor. Neden böyle bir tavsiyede bulunuyor sizce çünkü bu kâinatta Allah’ın yarattığı en kıymetli şey hayattır.” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi'nin 1 yılda il genelinde 163 bin ağaç diktiğine vurgu yapan İnan şunları söyledi: "Şanlıurfa'ya 12 yıl önce kuş bakışı baktığımızda burada ağaç, yeşillik görmek çok zordu. Ama bu son 12 yılda gerçek anlamada 'yeşil Şanlıurfa projesi başlatılmış ve halen hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz 1 yılda il genelinde 163 bin ağaç dikerken 1 Milyon 160 bin çiçek ekimi gerçekleştirmiştir."

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen program, daha sonra Vali İzzettin Küçük’ ün çocuklarla beraber fidan dikmesi ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır