Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da 19 Mayıs böyle kutlandı

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 94. Yıldönümü Topçu Meydanında düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Şanlıurfa'da 19 Mayıs böyle kutlandı
Şanlıurfa'da 19 Mayıs böyle kutlandı

Etkinliğe Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 20. Zırhlı Tugay Komutanı İhsan Başbozkurt, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun, Harran Üniversitesi Rektörü İ. Halil Mutlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, gençler ve vatandaşlar katıldı.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliklerde, gençlik merkezi kursiyerlerinin hazırladığı sergiyi gezen Vali Celalettin Güvenç ve beraberindekiler, burada gençlerle sohbet etti.

Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile masa tenisi oynayan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç; gençlerin oynadığı basketbol, sokak topacı, taekwando gösterilerini izledi.

 

Programın sonunda bir açıklama yapan Vali Celalettin Güvenç, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını coşku ile kutladıklarını belirterek, “Yeni bir formatla, gençler ve vatandaşlarımızla beraber coşku ile kutluyoruz. Hiç şüphe yok ki bugün, dünden daha güçlü, daha inançlı, daha gururluyuz. 1919’da Atatürk Samsun’a çıkarken, bu millete inancı ve ümitleri vardı. Bugün gücümüz, kudretimiz de var. Büyük bir ülkenin vatandaşlarıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz. Bu büyük ülkeyi düşmandan kurtarıp bize armağan ettikleri için. Bizi düşmanlardan kurtarmakla kalmayıp, demokratik sistemi kurup muasır medeniyeti bizlere armagan ettikleri için minnetle, şükranla anıyoruz. Barış rüzgarıyla beraber bu ülke daha da büyüyecek, dünyanın en iddialı ülkelerinden birisi olacaktır” dedi.

19 mayıs şanlıurfa urfa spor bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret