Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Şanlıurfa'da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları

Şanlıurfa'da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları

Şanlıurfa'da Siyasetçiler ve Sivil toplum kuruluşu başkanları 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladılar.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2014 Perşembe 22:13
Şanlıurfa'da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları

İŞTE O MESAJLAR...

Güvenç’ten Gazeteciler Günü mesajı;
“Basın vazgeçilmez unsurdur”

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Güvenç mesajında, ülkemizin demokratik, şeffaf ve bağımsız bir ülke olarak ilerlemesinde vazgeçilmez unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basın olduğunu söyledi.
Özgür ve tarafsız basın vazgeçilmez unsurdur
Türk basınının, demokrasimizin güçlenmesine ve açık toplum hedefine ulaşılmasına değerli katkılar sağladığını belirten AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç,“Geçmişten günümüze önemli bir gelişme gösteren, yazılı ve görsel boyutunun yanı sıra, sanal ortamda da etkinliğini her geçen gün arttırmaktadır.Basınımızın gösterdiği gelişmede, şüphesiz en büyük pay, görevini fedakârca yapan basın çalışanlarına aittir.Türkiye’nin demokratik, şeffaf ve hür bir ülke olarak ilerlemesinde vazgeçilmez unsurlardan biri de özgür ve tarafsız basındır.Günümüzde ülkelerin itibarı, farklı görüşlerin demokratik bir zeminde ortaya konabilmesi, değişik bakış açılarının ifade edilebilmesi, serbestçe tartışılabilmesi ve kamuoyunun bütün tartışmaların takipçisi olabilmesiyle yükselmektedir. Bu nedenle, basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması, demokrasimizin sağlıklı bir şekilde işlemesi açısından önemlidir” dedi.

Kamuoyu eksiksiz bilgilendirilmeli
Kamuoyunun eksiksiz bilgilendirilmesinin büyük önem taşıdığını belirten Güvenç, “Demokratik olgunluğun en önemli göstergesi budur.İletişim teknolojilerindeki yeniliklerle birlikte bugün, insanlar dünyadaki gelişmelere daha duyarlı ve haberlere daha hızlı ulaşabilir duruma gelmiş, basın her zamankinden daha etkin bir konuma ulaşmıştır. Dolayısıyla basın çalışanlarının sorumluluğu ve meslek etik ilkelerinin önemi de her geçen gün artmaktadır.Basınımız görevini yerine getirirken, hukukun evrensel standartları, kişi haklarına ve özel hayata saygı, doğru ve tarafsız haber verme ilkelerinden asla taviz vermemelidir.Mesleğin zorluklarına rağmen, üstün bir hizmet anlayışıyla görevlerini yerine getiren basın  çalışanlarının ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum” diye konuştu.

 

BAŞKAN AV. YUSUF EĞİLMEZ; GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLARIM


AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Eğilmez “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” Kutladı.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Gazetecileri, toplumun aydınlatılmasında ve bilgilendirilmesinde demokrasinin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesinde etkin rol oynadığını belirten Şanlıurfa İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “Gazetecilerin daha demokratik, özgür ve habercilik yapma gayreti, Türkiye’nin daha da gelişmesine büyük katkı sunacaklar.  Bu nedenle güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun, güçlü basın kuruluşları da güçlü demokrasinin yerleşmesini sağlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle basın-yayın (Yerel gazete, dergi, internet habercilerin, radyo, televizyonlarımız ve ulusal medya ve ajans temsilcileri) organlarımızın tüm çalışanlarının “Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyorum” dedi.HÜDA PAR büyükşehir belediye başkan adayı Av. Emin GÜNEŞ “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada halen gazetecilerin yasaların tanıdığı güvencelerden mahrum bırakıldığını belirtti.
HÜDAPAR Şanlıurfa Büyükşehir belediye Başkan adayı Av. Emin Güneş 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısı ile yazılı basın açıklaması yaptı. Güneş, yaptığı yazılı açıklamada, 212 sayılı yasanın kabul edilişi nedeniyle ilan edilen Çalışan Gazeteciler Günü’nün, maalesef çıkan bir çok yasa gibi kağıt üzerinde kaldığını, halen özellikle Anadolu’da çalışan gazetecilerin kahir ekseriyetinin yasanın tanıdığı sosyal güvencelerden mahrum olduğunu,söyledi.
Güneş; Toplumsal barışın, huzurun, hayrın hizmetinde olan değerli “çalışan gazetecilerimizin”10 Ocak Basın Bayramı’nı gerçek anlamıyla kutlayabileceği günlere en kısa zamanda ulaşmaları dileklerimle” dedi.
SKM Başkanı Av.Ahmet Düşünür’den Gazeteciler Günü mesajı;
“Basın denetim organıdır”

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Av. Ahmet Düşünür,

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Düşünür mesajında, basının önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla, demokrasinin temel unsurlarından biri olduğunu söyledi.

Düşünür; Ülkemizdeki her alanda gösterilen büyüme ve gelişme hamlelerinin kamuoyuna etkili ve verimli bir şekilde aktarılmasının yanında, ülkemizdeki demokratikleşme sürecine de önemli bir işlerlik kazandıran gazetecilerimizin, zorlu ve yorucu şartlar altında görev yaptıklarının bilinci içerisindeyiz. Değerli basın çalışanlarımızın ‘Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyoruz” dedi.Başkan Çiftçi, 10 Ocak gazeteciler gününü kutladı.

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, yayımladığı mesajda "10 Ocak gazeteciler gününüzü en içten duygularla kutlar, çalışmalarınızda başarılar dilerim" dedi.Ak Parti Haliliye İlçe Teşkilatı Başkanı Av. İbrahim Halil Kızılelma 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlamasında şunları söyledi :

‘’10 Ocak 1961, basında çalışanların haklarına ilişkin 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği gündür.  Bu yasa, basın çalışanlarının sigortalı çalışmasını, işten çıkarılmaları durumunda ihbar ve kıdem tazminatlarının ödenmesini, yıllık ve haftalık olmak üzere belirlenen tarihlerde izin yapmalarını ve gazetecilik faaliyetlerini özgürce yürütmelerini güvence altına almaktadır. Tüm basın mensubu arkadaşlarımızın bu anlamlı günlerini kutluyor daha iyi hukuki şartlar altında daha güzel başarılar diliyorum.’’

 


Kamu hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Turhan SULHAN  ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’nü mesajı

10 Ocak 1961 tarihinde 212 Sayılı Kanun ile yürürlüğe girerek, Basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarının haklarını düzenleyen ve ’Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kabul edilen bu özel günün hep birlikte 53. Yılını kutluyoruz
İlkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla, vatandaşlarımızın haber alma hakkı doğrultusunda, yayın yapan başta yerel basınımızın değerli çalışanları olmak üzere tüm gazetecilerin ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’nü kutlar, saygılar sunarım.

 


Yavuz, çalışan gazeteciler gününü kutladı
İl Genel Meclis başkanı ve Şanlıurfaspor sportif işler sorumlusu Mustafa Yavuz, çalışan Gazetecileri unutmadı
10 Ocak çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Yavuz, “Mesleğini zor şartlar altında icra eden basın çalışanlarımızın haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıldönümü olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, bütün basın şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

 

Şanlıurfaspor’dan "10 Ocak Gazeteciler Günü" Mesajı
Şanlıurfaspor kulübü Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kulüp adına açıklama yapan A.Gökhan Gökmen, " Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın mensupları için yol gösterici değerler olmalıdır. Bu vesile ile tüm gazeteci arkadaşların 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutlar meslek hayatlarında başarılar dileriz” dedi.

 


Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Mehmet LİKOĞLU “10 OCAK Çalışan Gazeteciler Günü” mesajı
Ulusal basının yanı sıra Şanlıurfa ilindeki yerel medya mensupları da kentimizin gelişimine ve tanıtımına katkı sağlamakta,sorunların çözülmesi noktasında etkin görev yapmakta, yürütülen ve örnek çalışmalar hakkında kamuoyunu aydınlatmaktadır.
Bazı durumlarda zaman merhumu gözetmeden, kısıtlı imkânlarla ve özveriyle görevlerini yerine getiren, basın mensuplarının “Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

 


Başkan Ertekin “Gazeteciler Toplumun En Önemli Dinamikleridir”
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı E. Sabri Ertekin, 10 Ocak Çalışan Gazetecilerin Günüyle ilgili bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Ertekin mesajında "Vicdanlı ve dürüst gazetecilerin toplumun en önemli dinamikleri olduğunu ifade etti. Bu vesile ile ilkeli ve tarafsız yayın anlayışından taviz vermeksizin insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok önemli bir misyonu yerine getirmeye çalışan tüm basın mensuplarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, çalışmalarında muvaffakiyetler dilerim” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com