Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Şanlıurfa’nın En Kaliteli Hastanesi; Çocuk Hastanesi

Şanlıurfa’nın En Kaliteli Hastanesi; Çocuk Hastanesi

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’nın yılda 2 kez gerçekleştirdiği kalite denetimlerinde kentteki en yüksek puanı alarak birinci oldu.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2012 Çarşamba 12:03
Şanlıurfa’nın En Kaliteli Hastanesi; Çocuk Hastanesi

Bakanlığın çeşitli kategorilerde sınava tabi tuttuğu hastane, birçok alanda 100 üzerinden tam puan almayı başardı.
Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’nın her yıl gerçekleştirdiği kalite denetimlerinde bu Şanlıurfa’nın birincisi seçildi. Sağlık Bakanlığı denetmenleri; tedavi, klinik, hijyen, personel, acil hizmetleri ve hasta yakınları ile yapılan anket gibi bir çok kategoride özel ve devlet hastanelerini sınava tabi tutuyor. Sağlık Bakanlığı Haziran ayında gerçekleştirdiği denetimlerin sonucunu açıkladı. Özel ve kamu hastaneleri arasında Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi, birçok alanda aldığı tam puanla kentte birinci oldu.

Uz. Dr. Ahmet Güzelçiçek ile Hastane Müdürü Şemseddin Nas, bakanlıktan aldıkları mutlu haberi personelle paylaşarak, emeği geçen personellere teşekkür etti.

Günde ortalama 2 bin çocuk hastanın tedavi edildiği 570 personeli bulunan hastanenin Başhekimi Uz. Dr. Ahmet Güzelçiçek, aldıkları sonucun kendilerini mutlu ettiklerini belirterek, amaçlarının daha iyi şartlarda hizmet olduğunu söyledi.

Birçok alanda tabi tutuldukları sınavlardan 100 üzerinden verilen puanların tamamını aldıklarını kaydeden Güzelçiçek, “Sağlık Bakanlığı kalite denetmenleri, yılda 2 kez özel ve kamudaki hastaneleri denetliyor. Bu teşvik edici bir yöntemdir. Bu anlamda Haziran ayında hastanemize gelen heyet bizi denetledi. İl genelinde birinci olduk. Tüm branşlarımızı çeşitli kategorilerde denetlediler. Birçok birimde 100 üzerinden tam puan aldık. Hizmet kalitemizi arttırarak inşallah daha iyi hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Mücahit Yolcu / urfastar.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com