Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa’da “Sessiz mi Kalacağız? Suriye!" Konferansı

Şanlıurfa’da “Sessiz mi Kalacağız? Suriye!" Konferansı

Şanlıurfa’da Köklüdeğişim Dergisi ve Hadarat Yayıncılık tarafından “Sessiz Mi Kalacağız? Suriye!” başlıklı bir konferans gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2012 Perşembe 09:16
Şanlıurfa’da “Sessiz mi Kalacağız? Suriye!
Şehitlik-Çamlık Toplantı Salonun da gerçekleştirilen program, Kur’an-ı Kerim’den Buruc Suresi ve mealinin okunmasıyla başladı. Konferansın yöneticiliğini Mustafa Küçük yaptı.

Mehmet Taha Yılmaz’ın “Suriye Meselesinde Üzerimize Düşen Sorumluluklar” başlıklı sunumla devam etti. Yılmaz, sunumunda Suriye konusunda: ‘Alimlere, Cemaat önderlerine, Yöneticilere ve Dava taşıyıcılarına’ ne gibi sorumluluklar düştüğünü şer’i açıdan izah etti.

Ardı sıra söz alan Cevher Kara, Arap Baharı özelinde Suriye’ye yönelik üç bakışaçısının olduğunu ve bunların da; Her taşın altında Batı’yı arayan komplocu zihniyet ve devrimleri Marksistlerden İslamcılara kadar her kesime mal edenlerin bakış açısı ile ‘İslami açıdan ayıklayıcı’ bakış açısı olduğunu ifade ederek, bunlardan doğru olan bakış açısının ancak İslâm’a göre bakan ve bu devrimleri Müslümanların devrimleri olarak gören bakış açısı olduğuna vurgu yaptı. Konuşmasına devamla Suriye’deki durumun diğer beldelerden farklı olduğuna değinen yazarımız, Suriye Müslümanlarının ağırlıklı olarak İslâmî olan mübarek ayaklanmalarına, herkesten önce biz Müslümanların sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

2500 kişilik salonun dolduğu konferansta üç koldan Ortadoğu ve özelde Suriye’de yaşanan içler acısı durumu gözler önüne seren bir sinevizyon gösterimi sunuldu. Sinevizyon gösterimi sırasında katılımcılardan, duygularına hakim olamayıp zulüm gören Müslümanlar için gözyaşı dökenler oldu. Son olarak kunut üslubuyla ayakta, toplu halde ‘İslam’ın hayata tekrar hakim kılınması için’ dua edildi.

Etkinlikte Gösterilen Sinevizyon

 

sanliurfa-20120523-01.jpg

sanliurfa-20120523-02.jpg

sanliurfa-20120523-03.jpg

sanliurfa-20120523-04.jpg

sanliurfa-20120523-05.jpg

sanliurfa-20120523-06.jpg

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com