Advert
Advert
Advert

ŞANLIURFA YÖRELSEL OYUNLARI ÖĞRENİYORLAR

ŞANLIURFA YÖRELSEL OYUNLARI  ÖĞRENİYORLAR
ŞANLIURFA YÖRELSEL OYUNLARI  ÖĞRENİYORLAR

Şanlıurfa Belediyesi Konservetuvar Müdürlüğünün düzenlediği Halk Oyunları kursları başladı.

Yaklaşık 4 ay sürecek Halk Oyunları kursları 16 Ağustos 2011 tarihinde bitecek. 40 kursiyerin katıldığı Halk Oyunları kurslarına katılanların yarısını kızlar oluşturuyor. Erkeklerin de ilgi duyduğu kurslara katılanlardan biri de lise mezunu Mehmet Emin Yıldırım.

Yıldırım, Halk Oyunları kursunu duyduğunu ve bunun üzerine müracaat ettiğini belirtti. Halk Oyunları aktivitesine ilgi duyduğunu aktaran Yıldırım,”Dedim gidip bir göreyim. Hocaları da iyi. Kursa yazıldım. Şimdi öğrenmeye başlıyorum. Gerçekten çok güzel. Halk Oyunları adına çok güzel bir etkinlik.”dedi

Şanlıurfa Belediyesi Konservatuar Müdürü İsmail Altıngöz ise kursların sonunda kurslara katılanlara sertifikalarını vereceklerini söyledi. Halk oyunları kurslarının haricinde keman, gitar ve bağlama kurslarının da bulunduğunu aktaran Altıngöz, şuan bu kurslara kayıtların devam ettiğini ifade etti.

ENSTRUMAN KURSLARI DA 4 HAZİRANDA BAŞLAYACAK

 Enstruman kurslarına kayıtların 4 Hazirana kadar devam edeceğini hatırlatan Altıngöz, ilgi duyanları bu kurslara beklediklerini vurguladı. Şanlıurfa Belediyesi Konservatuar Müdürü İsmail Altıngöz, gitar, bağlama ve keman kurslarında her branşta 40 ile 50 arasında müracaat beklediklerini sözlerine ekledi.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın