Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat ŞANLIURFA YÖRELSEL OYUNLARI ÖĞRENİYORLAR

ŞANLIURFA YÖRELSEL OYUNLARI ÖĞRENİYORLAR

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2011 Perşembe 22:15
ŞANLIURFA YÖRELSEL OYUNLARI  ÖĞRENİYORLAR

Şanlıurfa Belediyesi Konservetuvar Müdürlüğünün düzenlediği Halk Oyunları kursları başladı.

Yaklaşık 4 ay sürecek Halk Oyunları kursları 16 Ağustos 2011 tarihinde bitecek. 40 kursiyerin katıldığı Halk Oyunları kurslarına katılanların yarısını kızlar oluşturuyor. Erkeklerin de ilgi duyduğu kurslara katılanlardan biri de lise mezunu Mehmet Emin Yıldırım.

Yıldırım, Halk Oyunları kursunu duyduğunu ve bunun üzerine müracaat ettiğini belirtti. Halk Oyunları aktivitesine ilgi duyduğunu aktaran Yıldırım,”Dedim gidip bir göreyim. Hocaları da iyi. Kursa yazıldım. Şimdi öğrenmeye başlıyorum. Gerçekten çok güzel. Halk Oyunları adına çok güzel bir etkinlik.”dedi

Şanlıurfa Belediyesi Konservatuar Müdürü İsmail Altıngöz ise kursların sonunda kurslara katılanlara sertifikalarını vereceklerini söyledi. Halk oyunları kurslarının haricinde keman, gitar ve bağlama kurslarının da bulunduğunu aktaran Altıngöz, şuan bu kurslara kayıtların devam ettiğini ifade etti.

ENSTRUMAN KURSLARI DA 4 HAZİRANDA BAŞLAYACAK

 Enstruman kurslarına kayıtların 4 Hazirana kadar devam edeceğini hatırlatan Altıngöz, ilgi duyanları bu kurslara beklediklerini vurguladı. Şanlıurfa Belediyesi Konservatuar Müdürü İsmail Altıngöz, gitar, bağlama ve keman kurslarında her branşta 40 ile 50 arasında müracaat beklediklerini sözlerine ekledi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com