Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Yolbilir köyü ilkokuluna kırtasiye yardımı

Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezi çalışanları, köy okullarına yardım etti Yenişehir Gençlik Merkezi daha önce “Genç Dönüşüm Projesi” kapsamında ÖSYM’nin yapmış olduğu sınavlarda topladıkları kalemleri istifleyip Yolbilir köyü ilkokulunda okuyan çocuklara hediye etti.

Şanlıurfa Yolbilir köyü ilkokuluna kırtasiye yardımı
Şanlıurfa Yolbilir köyü ilkokuluna kırtasiye yardımı admin


Toplanan kalem,silgi,kalemtıraş seti,tişört ve şapka Yenişehir Gençlik Merkezi liderleri ve gönüllüleri tarafından ilkokulda okuyan çocuklara dağıtıldı. Bunun yanı sıra toplu oyun oynayan çocuklarının yanına gidilip onlarla oyunlar oynandı ve il müdürlüğümüzden alınan top,tişört ve şapka verildi.
Konu hakkında açıklama yapan Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Hamit DERMAN ” Yenişehir Gençlik Merkezi çalışanları ve gönüllülerinin sınav sonrasında topladıkları kalemleri ihtiyacı olan çocuklara dağıtmak istedik. Çocuklara dağıttığımız kalemler bir nebze katkı olsun diye hediye babında köydeki çocuklara dağıtıldı . Oradaki çocukların bu tür hediyelerle gençlerimizle aralarında gönül bağı oluşturmak istedik. Bu tür projelerle farkındalık oluşturmak amacıyla gençlerimiz  yardımlaşma ve paylaşma duygusunu kazandırmak istiyoruz. ”dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan KEŞKÜŞ ise “YGS’ye giren öğrencilerin sınav sonrasında ÖSYM tarafından verilen kırtasiye malzemelerinin “Genç Dönüşüm Projesi” kapsamında toplandığını ve yaptığımız çalışmalar neticesinde ihtiyaç sahibi köy okulları belirlenerek dağıtıldığını bildirdi. Bu ve buna benzer projelerle ihtiyaç sahibi çocuklarımıza yardım etmeye devam edeceğimiz gibi bu tür projeleri  ile köydeki okuyan çocuklar ve merkezdeki gençlerimiz arasındaki samimiyeti artırmak istiyoruz. Bu projede emeği geçen Gençlik Merkezi Müdürü Hamit DERMAN’a ve tüm personellerime,  gönüllü gençlerimize ve yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. ”dedi.

 

Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezi Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Hakan KEŞKÜŞ kimdir Hakan KEŞKÜŞ Hamit DERMAN kimdir Hamit DERMAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle