Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Yatırım İçin Çok Cazip

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin, Türkiye İhracatçılarını Yatırım için Urfa davet etti

Şanlıurfa Yatırım İçin Çok Cazip
Şanlıurfa Yatırım İçin Çok Cazip
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye Şanlıurfa’nın teşvik sistemindeki yeri ve diğer potansiyellerini vurguladığı bir yazı göndererek ilimizi yakından tanımak ve yatırım olanaklarını yerinde görmek üzere heyetiyle birlikte buraya davet etti.

Başkan Ertekin gönderdiği yazıda şunlara değindi: “Şanlıurfa, Yeni Teşvik Sistemine göre 6. Bölgede yer almakta olup, desteklenen sektörlerin genişliği, işgücü maliyetlerinin azaltılması ve finansman imkânlarının genişletilmesi ile yatırımlarda en avantajlı iller arasındadır. Yatırım tutarının % 50 sine ulaşana kadar kişi başı 410 TL destek verilmekte olup, 200 kişi çalıştıran firma için ayda 82.000 TL avantaj sağlamaktadır. Yeni yatırımlarda işverenin asgari ücretin sadece net kısmını ödenmekte, dolayısıyla, firmaya kişi başına 410 TL katkı sağlamakta, örneğin 350 kişi çalıştıran firmaya ayda 143.500 TL avantaj sağlamaktadır.

Organizeye bağlanacak çift hatlı 160 km/saat hıza sahip yük trenimiz Ekim/2012 ayında ihaleye çıkacaktır.  Şanlıurfa GAP uluslararası havaalanı ile diğer bölge illerine kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca başta Suriye ve Irak olmak üzere Ortadoğu ülkelerine çok yakın bir konumda olmamız nedeniyle bu pazarlara rahatlıkla ulaşabilmek, ayrıca Şanlıurfa’ya kadar ilerletilmiş olan otoyol sayesinde Mersin ve İskenderun limanları ile ülkenin diğer bölgelerine de kısa sürelerde varılması mümkün olmaktadır.
Yatırım fırsatlarını yerinde değerlendirmek üzere Sizi ve Heyetinizi ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle