Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa Yatırım İçin Çok Cazip

Şanlıurfa Yatırım İçin Çok Cazip

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin, Türkiye İhracatçılarını Yatırım için Urfa davet etti

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2012 Çarşamba 17:27
Şanlıurfa Yatırım İçin Çok Cazip
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye Şanlıurfa’nın teşvik sistemindeki yeri ve diğer potansiyellerini vurguladığı bir yazı göndererek ilimizi yakından tanımak ve yatırım olanaklarını yerinde görmek üzere heyetiyle birlikte buraya davet etti.

Başkan Ertekin gönderdiği yazıda şunlara değindi: “Şanlıurfa, Yeni Teşvik Sistemine göre 6. Bölgede yer almakta olup, desteklenen sektörlerin genişliği, işgücü maliyetlerinin azaltılması ve finansman imkânlarının genişletilmesi ile yatırımlarda en avantajlı iller arasındadır. Yatırım tutarının % 50 sine ulaşana kadar kişi başı 410 TL destek verilmekte olup, 200 kişi çalıştıran firma için ayda 82.000 TL avantaj sağlamaktadır. Yeni yatırımlarda işverenin asgari ücretin sadece net kısmını ödenmekte, dolayısıyla, firmaya kişi başına 410 TL katkı sağlamakta, örneğin 350 kişi çalıştıran firmaya ayda 143.500 TL avantaj sağlamaktadır.

Organizeye bağlanacak çift hatlı 160 km/saat hıza sahip yük trenimiz Ekim/2012 ayında ihaleye çıkacaktır.  Şanlıurfa GAP uluslararası havaalanı ile diğer bölge illerine kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca başta Suriye ve Irak olmak üzere Ortadoğu ülkelerine çok yakın bir konumda olmamız nedeniyle bu pazarlara rahatlıkla ulaşabilmek, ayrıca Şanlıurfa’ya kadar ilerletilmiş olan otoyol sayesinde Mersin ve İskenderun limanları ile ülkenin diğer bölgelerine de kısa sürelerde varılması mümkün olmaktadır.
Yatırım fırsatlarını yerinde değerlendirmek üzere Sizi ve Heyetinizi ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız” dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com