Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa YAR-DER kurban bedelini açıkladı

Şanlıurfa Yardım Eli Derneği, yaptıkları araştırma neticesinde bu yılki kurban bedelini 450 TL olarak belirlediğini açıkladı.

Şanlıurfa YAR-DER kurban bedelini açıkladı
Şanlıurfa YAR-DER kurban bedelini açıkladı

 Birçok gönüllü kuruluş, bağışlanan kurbanlarla muhtaçlarının yüzünü güldürmeye çalışıyor. Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Şanlıurfa Yardım Eli Derneği (Yar-Der) fakir ve muhtaçların yüzünü güldürmek için başlattığı kurban kampanyasını açıkladı. Şanlıurfa YAR-DER Başkanı Bozkurt, yönetim kurulu olarak yaptıkları araştırma neticesinde bu yılki kurban bedelini 450 TL olarak belirlediğini açıkladı.

Konu ile ilgili konuşan Şanlıurfa YAR-DER Bozkurt, bu bayramın paylaşma bayramı olması temennisinde bulunarak, “Durumu iyi olan hayır sahiplerinin bu kurban bayramında fakirlerin duasını almak, onların sevinçlerine ortak olmak için kurban bağışında bulunmalarını talep ediyoruz. Bu şekilde Kurban bayramını en güzel şekilde değerlendirmiş oluruz. Ve diyoruz ki bu bayram paylaşma bayramı olsun.” İfadelerini kullandı.

Yaptıkları hayırlı işleri kendilerine görev olarak bildiklerini söyleyen Bozkurt, “Kurban bayramı paylaşmak bayramıdır. Bizler bunu kendimize görev olarak bilip bu bilinçte hareket ediyoruz. Bizler insanların mağduriyetlerine şahit oluyoruz. Bizzat gidip onları evlerinde ziyaret ediyoruz. Onların nasıl bir hayat yaşadıklarına görüyoruz. İnanın ki öyle aileler var ki evlerine 3 ayda bir ancak et giriyor. Bu sebeplerden dolayı Allah’ın bizlere gösterdiği böyle güzel günlerde fakirleri sevindirebiliriz.” Şeklinde konuştu.

Kurban etinin dağıtımı için üye ve gönüllüleriyle hazır olduklarını belirten Bozkurt, “Tespit ettiğimiz fakir aile sayısı 1300 civarındadır. Yönetim kurulumuz son günlerde yaptıkları araştırma neticesinde bu yıl kurban bedelini 450- 500 TL olarak belirlemiştir. Bağışta bulunmak isteyen hayır sahipleri bizleri 0(414) 215 37 39 telefondan arayarak ulaşabilirler. “şeklinde konuştu. (Osman Gülebak-Mustafa Bikeç-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle