Advert
Advert
Advert

Kazan Dairesinde Yaşayan Aileye Kaymakam Sahip Çıktı

Şanlıurfa Viranşehir ilçesi Bahçelievler Mahallesinde bir kazan dairesinde kalan Suriyeli Rami ailesi Viranşehir Kaymakamlığının kiraladığı yeni eve taşındı. Kaldıkları apartmanın kazan dairesinde kömür kazanı ile yan yana tek gözlü bir odada kalan aileye Viranşehir KaymakamıDr. Huzeyfe Citer sahip çıktı.

Kazan Dairesinde Yaşayan Aileye Kaymakam Sahip Çıktı
Kazan Dairesinde Yaşayan Aileye Kaymakam Sahip Çıktı

Sayın Citer’in talimatı üzerine Rami ailesine aynı apartmanda bir daire kiralandı. Yeni yılı yeni evlerinde karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Suriyeli Rami şunları dile getirdi. Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığındık. Elimizde avucumuzda hiçbir şey yoktu. Eşim ve iki çocuğumla sokakta kaldık. Kaldığımız apartman yönetici sağ olsun bize sahip çıktı. Kapıcılık yaparak geçinmeye başladık. Viranşehir Derneği Başkanı Murat Karadaş bizi ziyaret ederek gıda yardımında bulundu. Daha sonra Kaymakamlıktan yetkililer bize ev kiralayarak buraya taşındık. Viranşehir Kaymakamı başta olmak üzere bize yardım eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Rami ailesini yeni evlerinde ziyaret eden Viranşehir Kaymakamlığı Basın Bürosu Sorumlusu Fethi Üncal yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “ Suriye’deki iç savaşın mağdur ettiği yüzlerce aileden biri de Rami ailesi. Sayın Kaymakamımızın aileden haberdar olması üzerine kazan dairesinde tek gözlü bir odada kalan aileyi gelip ziyaret ettik. Kazan dairesinin olduğu bölümde yoğun olarak duman ve karbon monoksit olduğunu gördük.  İlçe Kaymakamımız Sayın Dr Huzeyfe Citer talimatları doğrultusunda hemen harekete geçerek aileyi aynı binada bir daireye yerleştirdik.” dedi.

Kendilerine yardım eden yetkililere teşekkür eden Suriyeli Rami’nin eşi Hede yeni evlerine girmekten dolayı mutluluk duyduğunu dile getirdi. Ev ihtiyaçlarının giderildiği belirten Hede kendilerine Kaymakamlık tarafından buzdolabı battaniye ve birkaç adet kilim yardımı da yapıldığını kaydetti.  Giyim yardımı talebinde bulunan Hede 2016 yılının kendileri için uğurlu ve bereketli bir yıl olacağına inandığını belirtti.

Şanlıurfa Viranşehir ilçe Bahçelievler Mahallesi kazan dairesi Suriyeli Rami ailesi Viranşehir Kaymakamlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı