Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa vergi rekortmenleri VİDEO

Şanlıurfa vergi rekortmenleri VİDEO

23'üncü Vergi Haftası kapsamında Şanlıurfa Dedeman otelinde düzenlenen Gelir ve Kurumlar vergisinde ilk beş sıraya giren mükellefler ödüllendirildi.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2012 Cumartesi 11:57
Şanlıurfa vergi rekortmenleri VİDEO
Dedeman otelinde düzenlenen ödül törenine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, Şanlıurfa Baro Başkanı Av.İrfan Güven, Harran Üniversitesi Rektörü İ.Halil Mutlu, ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Erkan Sözen, Daire Amirleri ve davetli misafirler katıldı.

Dedeman Otelinde düzenlenen ödül töreninde basın mensuplarına bilgi aktaran Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanı Cuma Sağlam şunları kaydetti , "Bilindiği üzere günümüz modern devlet anlayışında kamu harcamalarının finansmanında en önemli kaynak vergilerdir.Ülkemizde de bütçe giderlerinin %85'i vergilerden karşılanmaktadır.Batılı çağdaş devletler de vergi kaçırmak, en ciddi suçlar arasında sayılmış ve cezaları da bu ölçüde ağırlaştırılmıştır"dedi. Sağlam sözlerine şöyle devam etti, "Ülkemizde de vergi kaçırmanın suç olduğu yasalarımızla düzenlenmiş olmakla beraber, maalesef uyum konusunda o toplumlar kadar duyarlı olmadığımız bir gerçektir. Bu bağlamda vergisini düzgün ödeyen mükelleflerimize teşekkür ediyor, özellikle rekortmenlerimize teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum"dedi.

Sağlam, "Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığı olarak, sınırlı insan kaynağımıza rağmen mükellef memnuniyeti sağlamanın ve kayıt dışı ekonomiyi asgari düzeye indirmenin gayreti içindeyiz" dedi. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ise, Dereceye giren bütün mükellefleri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

2010 Kurumlar Vergisinde İlk Beş Sıraya girenler şu şekilde;
1-Verbundplan Birecik baraj İşl. LTD ŞTİ 2-Gap Metaş LTD ŞTİ -Bucaklar LTŞ İş 3-Uluyıl İnşaat Turizm Tic. LTD ŞTİ 4-İzollar İnşaat San. LTD ŞTİ 5-Şanlı İplik Sanayi ve Ticaret LTD

2010 Şahıslar Vergisinde İlk Beş sıraya girenler de şu şekilde;
1-Hasan KİRMİÇ -Yeminli Mali Müşavir

2-Cemal Cahit Agar - Noter 3-İsmet Kılıç -Noter 4-İsmini vermeyen bir mükellef 5-Ferruh Çapan -Avukat


Murat Çiftçi / GAP Gündemi
vergi haftası ile GAPGundemi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com