Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa Vergi Dairesi 8657 kişiye mektup gönderdi; Borcunuzu verin

Şanlıurfa Vergi Dairesi 8657 kişiye mektup gönderdi; Borcunuzu verin

Torba Yasadan Faydalanarak vergi ve prim borçlarına geçen yıl getirilen yapılandırmadan yararlandığı halde ödeme sıkıntısıyla bu hakkını kaybedene ikinci şans geliyor. Buna göre, Şanlıurfa’da 8657 kişi borcunu yeniden yapılandırabilecek.

Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2012 Cumartesi 18:26
Şanlıurfa Vergi Dairesi 8657 kişiye mektup gönderdi; Borcunuzu verin

Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren vergi ve prim borçlarına ödeme kolaylığı getiren yasadan yararlandıkları halde bazı nedenlerle bu hakları yananlara ikinci hak şansı doğdu.

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen torba yasaya eklenen bir madde ile yapılandırmadan yararlandığı halde taksitlerini ödeyemediği için bu hakkını kaybeden 1 milyon vergi borçlusuna yeniden yapılandırma imkanı getirilirken Şanlıurfa’da 8657 kişi yararlanacak.

 

Şanlıurfa Vergi dairesi Müdürlüğü mükelleflere mektup göndererek aftan yararlanmaları çağrısında bulundu.

 

4 AY İÇİNDE ÖDENME ŞARTI GELDİ

6111 sayılı kanun kapsamında, vergi borçlularına yeniden yapılandırma imkanı sağlanmıştı. Söz konusu yasanın ilk yılında, vergi borçlularının bir kısmı taksitlerini 2′nin üzerinde aksattı. Bu da, mükelleflerin yapılandırmadan elde ettikleri hakları kaybetmesine yol açtı.

 

Ekonomi yönetimi de, bu kapsamdaki vergi borçlularına ikinci bir şans verme kararı aldı. Karar doğrultusunda da, dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen ve yakında Meclis’te görüşülmeye başlanacak olan madde hazırlandı.

 

Geçici maddede, taksitlerini aksattığı için, hakkını kaybeden mükelleflere ‘aksattıkları taksitleri ve gecikme zamlarını’ 4 ay içinde öderlerse, yapılandırmaya devam etme hakkı verildi.

 

Şanlıurfa’da 226 bin 34 kişi altmış üç plakalı araç sahibi vergi mükellefi bulunurken işletme olarak 51331 vergi veren mükellef bulunmakta.

Ömer ASLAN / www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ceza yağdırdı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com