Advert
Advert
Advert

Şanlıurfalılar Bayram Namazında camilere akın etti

Şanlıurfa ve ilçelerinde sabahın erken saatlerinde bayram namazı için küçük büyük binlerce kişi camilere akın etti.

Şanlıurfalılar Bayram Namazında camilere akın etti
Şanlıurfalılar Bayram Namazında camilere akın etti


Şanlıurfa’da her bayram olduğu gibi bu bayramda da Balıklıgöl Platosundaki camiler doldu taştı.  Camii içerisinde yer bulamayan binlerce Urfalı, avluya serilen hasırların üzerinde namaza durdu.

Binlerce kişinin katıldığı Bayram namazında vatandaşlar Eyyübiye Müftüsü Adem Dobur’un okuduğu vaazı dinledi.  Müftü   Dobur’un okuduğu hutbede son zamanlarda yaşanan olayların altı çizilerek kardeşlik mesajları verildi.  

Verilen hutbede küskünlük ve kırgınlıkların giderilmesi için bu günlerin birer fırsat olduğuna dikkat çekilerek, “Kurban bayramı günlerinde eda ettiğimiz, dinimizin en önemli ibadetlerinden olan hac ve kurbanın bizler açısından pek çok anlamı ve mesajı vardır. Her şeyden önce hac, birlik ve vahdetin göstergesidir. Kurban ise bize, dini sadece Allah’a has kılarak O’na teslim olmayı ve nefsimizi terbiye ederek insan neslinden kan akıtmamayı sembol diliyle ifade etmektedir.” denildi.

Hutbeden sonra cami cemaati müsafahada bulunarak birbirleriyle bayramlaştı. Camilerdeki bayram kutlamasının ardından kimi mezarlıkları ziyaret etti, kimi de akraba ziyaretinde bulundu.

Bayram namazından sonra kesim yerine geçen Urfalılar, dini vecibelerini verine getirmek için aldıkları kurbanlıkları kestiler. (Ramazan Casuk-İLKHA)

Şanlıurfa ilçeler sabah erken saatlerinde bayram namazı için küçük büyük binlerce kişi camiler akın etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı