Advert
Advert
Advert

Vali Küçük Aday Öğretmenlere Bakın neyi hatırlattı!

Aday Öğretmenler 1. Değerlendirme Toplantısına katılarak aday öğretmenlere hitap eden Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, “Rutin işleri herkes yapar. Önemli olan o işe bir şey katabilmektir. Mesleklerin özündeki değer budur. Yaptığınız işe bir şey katacaksınız. Bunu yapamazsanız öğretmenlik git gelden ibaret olacaktır" dedi.

Vali Küçük Aday Öğretmenlere Bakın neyi hatırlattı!
Vali Küçük Aday Öğretmenlere Bakın neyi hatırlattı!İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen programda konuşan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; öğretmenlik mesleğinin önemine değinerek, öğretmenlikte sürekli yenilenmenin de bu mesleği değerli kılan faktörlerin başında geldiğini kaydetti. Her öğretmenin kendine göre bir branşı olabileceğini hatırlatan Vali İzzettin Küçük: “Hangi branş olursa olsun karşınızda insan var. Onlara elimizden geldiği kadar değerlerimizi de aşılayalım. Değerlerden kastım şudur; ahlaklı, dürüst olmak, yalan söylememek gibi. Bir çocuğa şu iki kelimeyi öğretin, o çocuğun hayatı büyük ihtimal mutlulukla geçecektir. Bunlar özür dilerim ve teşekkür ederim sözleridir. Bunları içtenlik ve samimiyetle öğretin. Bu iki kelimeyi hayatında gerektiği yerde kullanan insanın hayatı bir o kadar rahat geçer” dedi.

Konuşmasında çocuklara memleket sevgisinin aşılanmasında da öğretmenlere önemli görevler düştüğünü ifade eden Vali İzzettin Küçük: “Memleket vatan sevgisi aile sevgisi gibidir. O sevgiyi kaybeden çocuk bütün zeminlerini kaybetmiştir. Vatan sevgisiyle sorunu olan çocuğun anne babasıyla, çevresiyle, mahallesiyle, dünyayla sorunu vardır” cümlelerine yer verdi. Çocukların yetiştirilmesinde evrensel değerlere de dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; insan hakları gibi evrensel değerlerin de unutulmamasını istedi.

Son olarak her meslekte olduğu gibi öğretmenlik mesleğinde de yapılan işe yeni bir şey katmanın önemini vurgulayan Vali İzzettin Küçük: “Rutin işleri herkes yapar. Önemli olan o işe bir şey katabilmektir. Mesleklerin özündeki değer budur. Yaptığınız işe bir şey katacaksınız. Bunu yapamazsanız öğretmenlik git gelden ibaret olacaktır. Kendi iç huzurunuz için o çocuklara muhakkak birşeyler kattığınızı hissetmeniz lazım” dedi.

Programın devamında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Ankara’dan canlı bağlantıyla aday öğretmenler değerlendirme toplantısında gerçekleştirdiği konuşması salondakilerle paylaşıldı.

VALİ KÜÇÜK URFA ŞANLIURFA ÖĞRETMEN ADAYLARI EĞİTİM izettin küçüki urfa valisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu