Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa Valiliğinden Suriye'ye saldırı haberleri ile ilgili açıklama

Şanlıurfa Valiliğinden Suriye'ye saldırı haberleri ile ilgili açıklama

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, son bir ayda PKK'nin yönlendirmesiyle çeşitli basın yayın organlarında çıkan ve Türkiye'den Suriye istikametine ateş edildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2015 Cuma 22:19
Şanlıurfa Valiliğinden Suriye'ye saldırı haberleri ile ilgili açıklama

Şanlıurfa Valiliği, Türkiye’den Suriye istikametine ateş edildiği yönündeki son zamanlarda çeşitli basın organlarında çıkan haberlerin PKK’nin yönlendirmesiyle  yapıldığı belirtilerek, bu türden haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.  

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Son bir aylık süre içerisinde PKK/PYD’nin yönlendirmesiyle çeşitli basın yayın organlarında Türkiye’den Suriye istikametine ateş edildiği, bunun sonucunda Suriye tarafından sivil personelin öldüğü yönünde haberler yayınlanmaktadır.

Suriye’de yaşanan olaylar sonucunda hudut hattında alınan emniyet tedbirleri üst seviyeye çıkarılmış, meydana gelen yasadışı olaylara görevli personel tarafından angajman kuralları çerçevesinde müdahale edilmektedir.

19 Eylül-05 Ekim 2014 tarihleri arasında Suriye’de yaşanan zulümden kaçarak ülkemize şartlı mülteci olarak giriş yapan 194 bin kişinin burnunun dahi kanamadığı dikkate alındığında, bu tür olayların gerçekleşmesi ihtimali söz konusu değildir.

Söz konusu maksatlı yayınların hudut hattında görev yapan TSK personelinin moral ve motivasyonunun bozulmasına, TSK’nın yıpratılmasına ve itibarının zedelenmesine yönelik kara propaganda faaliyetleri olduğu değerlendirilmektedir.

Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonraki dönemde de hudut hattının korunmasına yönelik gerekli tüm emniyet tedbirleri alınacaktır. Son dönemde çıkan bu tür haberler gerçeği yansıtmamaktadır.”

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com