Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Valiliğinden Flaş Karar: Yasaklandı

Şanlıurfa Valiliği tarafından Olağanüstü Hal Kanununu kapsamında yürüyüş, basın açıklaması miting, çadır kurma, stant açma gibi vb.” etkinlikler yasaklandı.

Şanlıurfa Valiliğinden Flaş Karar: Yasaklandı
Şanlıurfa Valiliğinden Flaş Karar: Yasaklandı admin

Şanlıurfa Valiliği tarafından Olağanüstü Hal Kanununu kapsamında 03 Kasım 2017- 02 Aralık 2017 tarihleri arasında açık alanlarda yapılacak yürüyüş, basın açıklaması miting, çadır kurma, stant açma gibi vb.” etkinlikler yasaklandı.

Konuya ilişkin Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Mahalli idare organlarının, kamu kurumlarının, kamuya yararlı dernekler ve üniversitenin yapacağı etkinlikler dışında kalan yapılması muhtemel her türlü yürüyüş, basın açıklaması miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri türdeki tüm etkinlikler, 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11. Maddesi (m), 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesine istinaden, diğer illerden katılımlarla birlikte, 03 Kasım 2017 ile 02 Aralık 2017 tarihleri arasında 30 (otuz) gün süreyle il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır. Ayrıca mahalli idare organlarının, kamu kurumlarının, kamuya yararlı derneklerin ve üniversitelerin ilimizde düzenleyecekleri etkinliklerde en geç 48 saat öncesinden merkezde İl Emniyet Müdürlüğüne, ilçelerde İlçe Emniyet Müdürlüklerine bildirimde bulunmaları gerekmektedir. denildi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle