Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Şanlıurfa Valiliğinden Flaş İnternet Cafe Kararı

Şanlıurfa Valiliğinden Flaş İnternet Cafe Kararı

Şanlıurfa Valiliğinden ilde faaliyet gösteren internet cafelere yönelik yeni bir yönetmenlik yayınladı. Valilik yayınladığı yönetmenlikle, çocuklarımızın internet ortamlarından güvenli ve uygun kullanım şartları içerisinde faydalanması amacıyla ilimizde faaliyet göstermekte olan internet kafe ve oyun salonlarının camlarının şeffaf olmasını talep etti.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2016 Çarşamba 14:19
Şanlıurfa Valiliğinden Flaş İnternet Cafe Kararı

Şanlıurfa valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: Günümüzde internet ortamlarının her türlü bilgiye ulaşmasına olanak sağladığı bu durumun özellikle çocuk kullanıcıları olumsuz etkilere açık hale getirmekte, çocuklarımız ve gençlerimizin sağlıklı bir şekilde bedeni ve ruhi gelişimini tehdit etmekte, toplumsal ve ahlaki değerleri yıpratmaktadır.

İnternet kafelerin olumlu amaçlara ve uygun kullanım şartları içerisinde faydalanılmasını teşvik etmek ve yönetmeliklere uygun şekilde faaliyette bulunmalarını sağlamak amacıyla; Şanlıurfa Valiliği Olurları ile çocuklarımızın internet ortamlarından güvenli ve uygun kullanım şartları içerisinde faydalanması amacıyla ilimizde faaliyet göstermekte olan internet kafe ve oyun salonlarının camlarının şeffaf olması, dışarıdan bakıldığında içerisinin görülebilir olması şeklinde karar alınmıştır.

Konu ile ilgili olarak çocukların korunması ve kamu esenliğinin sağlanması amacıyla denetimlerimiz aralıksız devam etmektedir.

Kamuoyuna duyurulur. 23.03.2016

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com