Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Şanlıurfa Valiliğinden 28 Şubat uygulaması

Şanlıurfa Valiliğinden 28 Şubat uygulaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti 5'inci Olağan Kongresi için geldiği Şanlıurfa'da Başbakanı takip etmek isteyen İlke Haber Ajansı muhabirlerine akredite uygulanarak haber yapması engellendi.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2014 Çarşamba 20:34
Şanlıurfa Valiliğinden 28 Şubat uygulaması

 AK Parti 5’inci Olağan Kongresi için bu gün Şanlıurfa’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu takip etmek isteyen İlke Haber Ajansı muhabiri Osman Gülebak Valiliğin ve Başbakan’ın basın danışmanlarının 28 Şubatı aratmayan uygulamalarının hedefi haline geldi.

İlke Haber Ajansı olarak sürekli engellendiklerini ve kendilerine karşı bir çifte standardın uygulandığını belirten İlke Haber Ajansı Şanlıurfa Bölge Müdürü Osman Gülebak, kendilerine karşı yapılan bu ayrımcılığa tepki göstererek aldığı akredite kartını yakarak olaya tepki gösterdi.

“Birçok yetkiliye ulaşmak istememize rağmen hiç kimse bizimle muhatap olmadı”

Cumhurbaşkanı seçimlerinde de diğer basın kuruluşlarına akredite kartı verildiği halde Ulusal baz da yayın yapan İlke Haber Ajansına (İLKHA) karşı çifte standardın uygulandığını belirten Gülebak, “Başbakanın Topçu meydanında yaptığı mitinge katılamadık. Görevimizi yapmamız açıkça engellendi. Birçok yetkiliye ulaşmak istememize rağmen hiç kimse bizimle muhatap olmadı. Herkes topu bir birine atarak mesuliyetin altında çıkmaya çalışmıştır.” şeklinde konuştu.

“Burada keyfi ve hukuksuz bir uygulama söz konusu”

Mağduriyetlerini dile getirmek için Şanlıurfa Valisiyle görüşme taleplerinin de olumsuz sonuçlandığını ifade eden Gülebak, “Burada keyfi ve hukuksuz bir uygulama söz konusu. Bu engellemeleri yapanların amacının ne olduğunu anlamış değilim. Burada basının işini yapması engellenmiş ve bir suç işlenmiştir. Yetkililerin bu konuda daha duyarlı olmasını bekliyoruz.” dedi.

“Olayın asıl müsebbibi Başbakanlık Basın Danışmanı Osman Sert”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu günkü programına katıldıktan sonra görevlilerce yaka paça dışarı atıldıklarını belirten Gülebak, yaşadıkları olayın asıl müsebbibinin Başbakanlık Basın Danışmanı Osman Sert olduğunu söyledi.

Gülebak, “Başbakanlık Basın Danışmanı Osman Sert yetkili kişiye bunları bir daha bu tür programlara almayın diye talimat verdi. Basın danışmanı Osman Sert’te ne hakla bizleri programa almıyorsunuz diye sorduğumda ise kendisi,  ‘Bizim aldığımız karar böyle. Belirlediğimiz bazı basın kuruluşları dışında hiç kimse bu salona alınmayacak.” diyerek toplantıya alınacak basın kuruluşlarının isimlerini kendilerine söylediğini belirtti.

“Hiçbir zaman haksızlığa boyun eğmeyeceğimizi belirtmek isterim.”

Kendilerine  yapılan bu davranışın alenen yapılmış bir haksızlık olduğunu söyleyen ve Şanlıurfa Valiliği’nden aldığı Akredite kartını basın önünde yakarak olayı protesto eden Gülebak, “Hak ve hukuktan dem vurulduğu bölesi bir dönemde yapılan bu haksızlığı kınıyorum ve hiçbir zaman haksızlığa boyun eğmeyeceğimizi belirtmek isterim.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com