Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Valiliği Ve Trt İşbirliği İle Şanlıurfa Türküleri Cd'si Tanıtım Konseri

Şanlıurfa Valiliği Ve Trt İşbirliği İle Şanlıurfa Türküleri  Cd'si Tanıtım Konseri
Şanlıurfa Valiliği Ve Trt İşbirliği İle Şanlıurfa Türküleri  Cd'si Tanıtım Konseri

 

Şanlıurfa Valiliği’nin desteği ile TRT tarafından hazırlanan,  Şanlıurfa Türküleri CD’si tanıtım konseri 20 Nisan 2011 Çarşamba günü saat 18.30’da Urfa City AVM’de yapılacak.

 

Tanıtım konserine CD çalışmasında görev alan TRT, Kültür Bakanlığı ve Mahalli sanatçılardan yaklaşık 20 ses sanatçısı katılacaktır.

 

Şanlıurfa Türkü, hoyrat ve Gazellerin yer aldığı 4 adet CD ile ilgili Tanıtım konseri, TRT Anadolu Televizyonu tarafından canlı olarak yayınlanacaktır.

 

Şanlıurfa Halk Müziği’nin doğru icra edilen örneklerini kayıt altına alarak,  yozlaşmasını önlemek, bu kültür mirasımızı yaşatmak, gençlere sevdirmek ve gelecek nesillere bırakmak amacıyla hazırlanan şefliğini Zafer Gündoğdu, Danışmanlığını Altan Demirel ve Abuzer Akbıyık’ın yaptığı bu ses CD’lerde TRT ve Kültür Bakanlığı Ses ve saz sanatçıları ile Şanlıurfalı Mahalli ses ve saz sanatçıları yer aldı.

 

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Vali yardımcısı Bahri Tiryaki, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Canpolat, TRT Genel Müdür Müşaviri İshak Çiftçi, Müzik Dairesi Başkan Deniz Çakmakoğlu destekleri ile gerçekleşen Şanlıurfa CD’side; Koordinatör Asım Tokel ve Fatma Salman, Albüm Hazırlık: Ahmet Ulus,                     Tasarım ve Uygulamada Birsen Yüksel Taymaz görev yaptı. Albüm Fotoğraflar;  M.Cenker Koçak ve Sabri Kürkçüoğlu tarafından çekildi. CD Ankara Radyosu Kültür ve Turizm Bakanlığı Şanlıurfa Devlet Türk Halk Müziği “Ahenk” Stüdyolarında kaydedildi.

 

Yaklaşık 100 kişinin görev aldığı kapsamlı CD Projesinde Aysun Gültekin, Adile Kurt Karatepe, Emel Taşçıoğlu, Mehmet Seske, Hüsamettin Subaşı, Muzaffer Ertürk, Kubilay Dökmetaş, Münevver Özdemir, Tuncay Kemertaş, Mustafa Savaş, Halil Altıngöz,İbrahim Halil Sezgin, Ahmet Naci Yoluk, Mehmet Delioğlu, Ömer Faruk Cankat, Salih Turhan,             Bekir Çiçek, Mehmet Güzelgöz, Mehmet Acet(Aşık Sefai), Emin Taşkıran, Mehmet Bakır Karadağlı solist olarak yer aldı. CD’de görev alan sazlar ise; bağlamalar: Mustafa Acar,Ferhat Durmuş, Mehmet Bakır Karadağlı,Burak Demir,Mehmet Nacak, Ahmet Gökan Coşkun, nefesli sazlar: Hüseyin Geçer,Ferhat Erdem, Zafer Taşdan, Abdülkadir Karakuş, Ud: Onur Akkuş, Hasan Tahsin Sümbüllü, kanun: Turgay Coşkun, M.Fazlı Öztop, keman: Ertuğrul Coşkun, çello: Ali Eroğlu, bas gitar: Burak Demir, ritm: Cemal Kaplan, Suat Kuş görev yaptı. 

 

Şanlıurfa CD ile ilgili olarak Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan “Şanlıurfa, geçmişten günümüze musikiyle iç içe olmuş müstesna bir şehirdir. TRT ile işbirliği içinde hazırlanan bu çalışma ile hem geçmişte bu sanata emek verenlere vefa borcunu ödemeyi hem de bu köklü ve zengin birikimi gelecek kuşaklara aktarmayı amaçladık. Bu nadide eserlerin musiki severlerle buluşmasında emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu