Advert
Advert
Advert

Urfa Vali Yardımcısından TKDK’ya Ziyaret

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim'i ziyaret etti. Ziyarette TKDK’nın faaliyetleri, Şanlıurfa’ya kazandırılan yatırımlar ve IPARD Programı hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Urfa Vali Yardımcısından TKDK’ya Ziyaret
Urfa Vali Yardımcısından TKDK’ya ZiyaretIPARD I programı kapsamında 222 projenin desteklendiğini, 27 Nisan 2016 tarihinde sona eren IPARD II Birinci Başvuru çağrı ilanında ise son beş yılın toplamından daha fazla proje aldıklarını belirten Dr. Yetim, yatırımcıların Şanlıurfa’ya ilgilerinin devam etmesinden memnuniyet duyduklarını söyledi.
Dr. Yetim, Şanlıurfa’da et ve süt üretimine yönelik olarak 32 proje başvurusu ile toplam 73 milyon TL yatırım başvurusu yapıldığını, et ve süt ürünleri işlenmesine yönelik olarak 3 proje başvurusu ile yaklaşık 23 milyon TL yatırım başvurusunda bulunulduğunu, yenilenebilir enerji yatırımları, pamuk yağı üretimi, zeytinyağı üretimi, fıstık işleme, tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik ekipman alımı ve sera kurulması gibi çeşitli alanlarda ise 44 proje başvurusu ile 49 milyon TL yatırım başvurusu yapıldığını ifade etti.
Dr. Yetim, bu çağrı döneminde çok başarılı bir çalışma sonucunda diğer tüm çağrılardan daha fazla miktarda hibe talebinde bulunulduğunu belirtti. Bu kapsamda tüm yatırım başlıklarında toplamda 79 proje ile 145 milyon TL tutarında yatırım başvurusu aldıklarını ve bu yatırımlar için talep edilen destek tutarının 85 milyon TL olduğunu söyledi.
Yatırımların Şanlıurfa’da hayata geçirilmesi ile tarımsal üretimin ve tarıma dayalı sanayiinin gelişerek Şanlıurfa ekonomisine önemli katkıları sağlayacağını ifade eden Dr. Yetim, nazik ziyaretleri nedeni ile Vali Yardımcısı Mehmet Keklik’e teşekkür etti.
Keklik, yaptığı açıklamada TKDK’nın AB fonlarını Türkiye’ye getirmesinde büyük bir rol oynadığını bu nedenle hibe destekleri ile Şanlıurfa yatırımcısının yanında olmasının çok önemli olduğunu belirterek; tüm yatırımcıları bu desteklerden faydalanmaya davet ediyoruz” dedi.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Mehmet Keklik TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim TKDK faaliyetler Şanlıurfa IPARD Programı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir