Advert
Advert
Advert

Yetimoğlu ve veziroğlu aileleri barıştı

Şanlıurfa’nın tanınmış Şeyhanlı ve Mersavi Aşiretlerine mensup Veziroğlu ve Yetimoğlu aileleri, düzenlenen barış yemeğiyle aradaki husumeti sonlandırdılar.

Yetimoğlu ve veziroğlu aileleri barıştı
Yetimoğlu ve veziroğlu aileleri barıştı

Yaklaşık 1 yıl önce aralarında husumet yaşanan Veziroğlu ve Yetimoğlu aileleri bugün, Hacı Bekir Sofrasında bir araya geldi. Kanaat Önderleri; Şanlıurfa eski Milletvekili Seydi Eyüpoğlu, Fevzi Karataş, Nabi Çadırcı, Celal Köseoğlu, Selahattin Canbeyli ve Faruk Baydilli iki ailenin barışmasında yoğun çaba harcadılar.

Yüzlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen Barış yemeğine, bölgenin de önemli isimleri katıldı. Barışı sağlayan arabulucuların yanı sıra; Şanlıurfa Vali Vekili Mehmet Keklik, AK Parti İl Başkan Vekili Cuma Ağaç, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye İlçe Müftüsü Adem Bodur, Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı İsmail Bağıban, kanaat önderlerinden Şükrü Yüksel, Hadi Altun, Ahmet Akay, Av. Halil Öncel, İş Adamı Mustafa Yavuz, Gazeteci Reşat Uzun, Şeyhanlı ve Mersavi Aşiretine mensup her iki aile, eş dost ve akrabaları düzenlenen bu barış yemeğine katıldı.

Veziroğlu ailesi, Yetimoğlu Ailesini kapıda karşıladı Husumetli her iki aile ayakta kucaklaştı, Veziroğlu ailesi husumetli oldukları Yetimoğlu ailesini nezaketen kapıda karşıladı. Yetimoğlu Ailesi mensubu İş Adamı Abdullah Yetim oğulları Emin Yetim ve Doğan Yetim ve yakınları ile Hacı Bekir Sofrasına gelerek husumetin son bulmasına vesile oldular. Şeyhanlı Aşireti Lideri Seydi Eyüpoğlu, Vekil Halilz Özcan, Vali Vekili Mehmet Keklik, Ali Veziroğlu ve oğulları tarafından karşılanan Yetimoğlu ailesi, burada birbirleriyle kucaklaşarak husumeti sonlandırdılar.

Burada yaşanan samimi ve sıcak görüntülerin ardından misafirler için hazırlanan masalara oturuldu. Yöresel yemeklerin ikram edildiği barış yemeğinde, duygulu ve barışın önemini arz eden konuşmalar yapıldı.

 

Şanlıurfa eski Milletvekili Seydi Eyüpoğlu, Fevzi Karataş, Nabi Çadırcı, Celal Köseoğlu, Selahattin Canbeyli ve Faruk Baydilli’nin arabuluculuk yaptığı barış yemeğinde her iki ailenin fertleriyle aynı masada oturulup yemek yenildi ve barış tamamlanmış oldu.

Kaynak: urfastar

Şanlıurfa Vali Vekili Mehmet Keklik AK Parti İl Başkan Vekili Cuma Ağaç AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci Eyyübiye İlçe Müftüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MEHMET ALTUN     2016-08-22 Yetimoğlu ve Veziroğlu ailesine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun- Mehmet Altun- Bakkalbaşı
Mehmet Arıcı     2016-08-21 Bu barışa vesile olan cemaatten allah razıolsun babalarına rahmet
Muratcan Karademir     2016-08-20 Bu barış gününde emeği geçen bütün dost ve arabalara teşekkür ediyorum alah herkesten razı olsun
EYYÜP ENSAR ÖĞE     2016-08-20 Emeği geçen herkesten Allah razı olsun
Ömer Şakak     2016-08-20 Hayırlara vesile olsun inşallah.
adem ESKİ     2016-08-20 Arayi bulan herkese MERSAVİ AŞİRETİ adina tesekkur ederim allah razi olsun
Ramazan kızılelma     2016-08-20 Bu barışa vesile olan herkese teşekkür ederim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı