Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa, Uluslararası ITB Berlin Fuarı’nda

Dünyanın en büyük turizm fuar ve borsası olarak bilinen ITB Berlin, 7-11 Mart 2012 tarihleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’deki fuar merkezi Messe Berlin’de 46. kez kapılarını açtı.

Şanlıurfa, Uluslararası ITB Berlin Fuarı’nda
Şanlıurfa, Uluslararası ITB Berlin Fuarı’nda

Turizm sektörünün aynası konumundaki Uluslararası Berlin Turizm Fuarına katılan Şanlıurfa, yine fuarın en ilgi çekici standı oldu.
Dünyanın en eski yerleşim yeri olan, 12 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Göbeklitepe’nin ağırlık olarak tanıtıldığı Şanlıurfa standı, yine ziyaretçilerin en çok ziyaret ettiği stantlar arasında yerini aldı.
Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, ŞUTSO (Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası) işbirliğinde Almanya’nın başkenti Berlin’de açılan 46. ITB Berlin Fuarı’nda stand açan Şanlıurfa, kentin tanıtımı noktasında önemli bir hizmete de imza attı.
Toplam 180 ülkeden 11 bini aşkın katılımcının 160 bin metrekarelik alan üzerinde 26 ayrı salonda turistik ürün ve hizmetlerini tanıttığı fuara katılan Şanlıurfa, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Türkiye’den katılım gösteren “En Kapsamlı İl“ unvanını korudu.
BAKAN GÜNAY, ŞANLIURFA STANDINI ZİYARET ETTİ…
Fuarın açıldığı gün Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da fuar alanını ziyaret ederek Türk stantlarını gezdi.
Şanlıurfa standında Vali Yardımcısı Erdoğan ve diğer yetkililerle görüşen Bakan Günay, Almanya pazarında 4,8 milyon ziyaretçi ile Türkiye'nin rekor kırdığını söyledi.
Şanlıurfa Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Belediye Başkan Yardımcıları Emin İzol, Mehmet Fevzi Yücetepe, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Şanlıurfa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cem Göncü, Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan Ayşegül Özbek, Göbeklitepe Kazı Başkanı Prof. Klaus Schmidt ve Eşi Çiğdem Schmidt’in hazır bulunduğu standı gezen konuklara Şanlıurfa hakkında önemli bilgiler aktarılırken kentin tanıtımı sağlayan kitap, broşür ve cdlerden oluşan hediyeler takdim ediliyor.
46. ITB Berlin’i toplam 170 bin ziyaretçinin ziyaret etmesi bekleniyor.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu