Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Ulu cami mezarlığının hali perişan

Şanlıurfa merkezdeki asırlık Ulu Camii bahçesinde bulunan tarihî mezar taşlarının yıkılmış ve kırılmış bir halde olması, vatandaşların tepkisini çekiyor.

Şanlıurfa Ulu cami mezarlığının hali perişan
Şanlıurfa Ulu cami mezarlığının hali perişan admin

Şanlıurfa merkezinde bulunan Ulu Camii içindeki mezarlıkların mezar taşları kırık bir şekilde duruyor. Camiye gelen vatandaşlar ise durumdan rahatsız…

Şanlıurfa merkezdeki asırlık Ulu Camii bahçesinde bulunan tarihî mezar taşlarının hali, vatandaşların tepkisini çekiyor.

 VATANDAŞLAR TEPKİLİ…

Şanlıurfa merkezdeki asırlık Ulu Camii bahçesinde bulunan tarihî mezar taşlarının yıkılmış ve kırılmış bir halde olması, vatandaşların tepkisini çekiyor. Tarihi yıllar öncesine dayanan ve önceden kilise olarak kullanılan, daha sonra İslam büyükleri tarafından Şanlıurfa’nın fethinden sonra camiye çevrilen tarihî caminin bahçesinde uzun zamandan beri duran çok sayıda kırık mezar taşı tepki çekiyor. Ecdada ait mezar taşlarının bakımsız bırakılması ve kendi haline terk edilmesinden rahatsızlık duyduklarını belirten vatandaşlar, bir an önce sahip çıkılmasını istiyor.

TÜRBE DE BULUNUYOR

Daha önceden restore edilen ve bahçesinde Şeyh Bekir Türbesi’ninde bulunduğu tarihî caminin bahçesinde uzun zamandan beri duran çok sayıda kırık mezar taşı vatandaşları çileden çıkardı. Mezar taşlarının bakımsız bırakılması ve kırık mezar taşlarının onarılmaması namaza gelen cemaati de rahatsız etti. Bunun yanı sıra Ulu Camii avlusundaki hazire içerisinde Şehabettin Ahmet Türbesi’de bulunuyor. Öte yandan mezar taşlarının nasıl ve kim tarafından da kırıldığı ve tahrip edildiği de bilinmiyor.
(Ruhaajans)

Şanlıurfa Ulu cami urfa Ulu cami Şanlıurfa Ulu cami mezarlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak