Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa, Türkiye'ye ayakkabı üretecek

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Türkiye'nin önemli ayakkabı üreticilerinden oluşan heyet, Şanlıurfa'nın mevcut potansiyeli ve ekonomik göstergeleri hakkında bilgi aldı.

Şanlıurfa, Türkiye'ye ayakkabı üretecek
Şanlıurfa, Türkiye'ye ayakkabı üretecek

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi ve Ziylan Grup’un organizesiyle Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) bünyesinde Türkiye’nin 25 önemli ayakkabı üreticisi 6. Bölge’deki yatırım imkânlarını incelemek üzere Şanlıurfa’ya geldi.

 ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, Şanlıurfa Vali yardımcısı Aylin Kırcı Duman, ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Yönetim Kurulu Başkanı E.Sabri Ertekin, ŞUTSO Yönetim ve Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye’nin 25 önemli ayakkabı üreticisinin temsilcisi katıldı.

 “Şanlıurfa’da işçi bulma sıkıntısı yok”

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, “Şanlıurfa’da işçi bulma konusunda hiçbir sıkıntı çekilmeyeceğine inanıyorum. Çünkü öncelere işçi sıkıntısı vardı ama bu işçi sıkıntısını Şanlıurfa son yıllarda açılan iş gücü istihdam programlarıyla aştı. Ayrıca Şanlıurfa’da işçiye değer verildiği takdirde işçi sıkıntısı yaşanmayacaktır. Bu durum yapılacak olan yatırımlar için çok ciddi bir imkan olarak görülmelidir.  Şu an Şanlıurfa’da tek sıkıntı aileler için kreş sorunudur, bunun da üstesinden geleceğiz. Bu konuda yani kreş anlamında gerekli yatırımlar yapılıyor.” şeklinde konuştu.

“İlimizde yatırım yapanlar memnun”

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi odası Başkanı E.Sabri Ertekin Şanlıurfa’nın ekonomik ve sanayisi ile ilgili yaptığı açıklamada “Yapılacak olan yatırımların Şanlıurfa için önemli bir kazanım olacağını, yapılan yatırımlarda istihdamın sağlanmasının kolay olduğunu ve gerekli eleman bulunmasının İŞKUR aracılığıyla sağlanabileceğini belirtti.

Şanlıurfa’ya yatırım yapanların Şanlıurfa’dan çok memnun olduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Ertekin “Biz Şanlıurfa olarak ilimize yatırım yapan herkese gereken desteği göstermekteyiz. Şu anda Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan yatırımların finansal olarak yüzde 50’si Şanlıurfa dışından yatırımcılar tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu rakam yatırımcıların Şanlıurfa’dan memnun olduklarını gösteriyor.  Gelen yatırımcı memnun kalırsa buraya başka yatırımcıyı davet ediyor. Bu noktada ilimize yatırımcı kazandırmak ve İlimizin kalkınmasına katkı sağlamak üzere elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı