Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Topçu meydanından adeviyeye binlerce selam

Şanlıurfa'da darbe karşıtı Mısır halkıyla dayanışma eyleminde binlerce kişi dualarıyla destek oldular.

Şanlıurfa Topçu meydanından adeviyeye binlerce selam
Şanlıurfa Topçu meydanından adeviyeye binlerce selam

Şanlıurfa Topçu meydanında (Eski Vilayet Binası Yeri) toplanan binlerce kişi "DİREN İHVAN ÜMMET SENİNLE"sesleri ile inananlar nöbet tuttu.

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformunun öncülük ettiği ve bir çok Sivil Toplum Kuruluşunun destek verdiği eylem için İftardan sonra toplanan kalabalık Yatsı ve teravih namazlarını meydanda topluca kıldıktan sonra sahur'a kadar oturma eyleminde bulundular.

Şanlıurfalılar, Topçu Meydanı’nda düzenlenen programda Mısır’daki darbeyi protesto etti, Mısır’ın ilk Cumhurbaşkanı Mursi’ye destek verdi. Bini aşkın katılımcının; Şanlıurfa STK İnsani Yardım Platformu bileşenleri olan Anadolu Gençlik Derneği (AGD), ŞANİMDER, Veren-el, Ruha-Der, El Birliği ve Günyüzü Dernekleri ile Memur-Sen ve ona bağlı Eğitim-Bir-Sen gibi sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra 60 sivil toplum kuruluşu destek verdi.
Topçu Meydanı’nda organize ettiği Rabiatul Adeviyye Dayanışma Gecesine,Şanlıurfa’da Milletvekili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik , Vali Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök, Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan ve binlerce Şanlıurfa’lı katıldı
Program  Teravih Namazı ile başladı, Teecüh namazı ile son buldu. ''Seccade, Sefertası- Adeviyye Müdafaası ve Ümmetin Birliği"  parolasıyla yapılan protesto gösterilerinde Mısır’daki askeri vesayetin kaldırılması, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye görevinin iade edilmesi istendi. Açıklamalarda Dünya Müslümanları’nın artık tek çatı altında toplanma vakti geldiği hatırlatılarak birlik ve beraberlik mesajları verildi.

AGD ŞANLIURFA BAŞKANI ÇELİK: YAHUDİLERİ ÇOK BÜYÜTÜYORUZ
Çok sayıda kadın ve çocuğun da katıldığı organizasyonun öncülüğünü yapanlardan AGD’nin şube başkanı Fevzi Çelik burada yaptığı konuşmada yeryüzünde zulme uğrayan Müslümanların, Yahudilerin oyunları ve entrikaları sonucu katledildiğini ve birbirlerine düşürüldüğünü anlattı. “Gözümüze Masonları, komünistleri, Yahudileri o kadar çok yakınlaştırıyoruz ki arkasında bir ormanı kaybediyoruz” diyen Fevzi Çelik, Yahudilerin çok fazla yüceltildiğini, çok zengin ve güçlü olduklarının düşünüldüğünü ve onlardan korkulduğunu kaydederek, özetle şöyle konuştu: “‘Allah-ü Ekber” diyen siz değil misiniz? Korkaktırlar, cennetin sadece kendilerine ait olduğu iddiasındadırlar. Hayata düşkündürler. Kendilerinin Allah’ın oğulları, dostları ve peygamberin torunları olduklarını söylerler. Geçmişte birçok kez dinlerinden dönmüş, Allah’ın kendilerine vahyettiği dinden çıkmışlardır. Münafıktırlar. Nasıl oldu da bu özelliklere sahip olanlar dünyaya hakim oldu. Bu durum onların çalışmalarından mı kaynaklandı, yoksa biz Müslümanların tembelliklerinden ve vurdumduymazlıklarından mı? Yoksa Allah’ın ipine sımsıkı sarılmayıp emrine muhalefetten mi kaynaklandı. Maalesef her üçünden de kaynaklandı. Bugün dünyanın neresinde Müslüman varsa kan, gözyaşı, ölüm, kavga, mezhep çatışması ve türlü zulümler yaşanmaktadır. Oysa savaşanların ve birbirinin kanlarını akıtanların Allah’ı bir, peygamberi bir, kitabı birdir.”
AGD Şube Başkanı Çelik’in ardından bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri de birer selamlama konuşması yaptı. Konuşmaların ardından kalabalık sahur saatlerine kadar Topçu Meydanı’nda ilahiler ve sohbetler eşliğinde geceyi geçirdi.

Şanlıurfalılar Topçu Meydanı’nda düzenlenen programda Mısır’daki darbeyi protesto etti Mısır’ın ilk Cumhurbaşkanı Mursi’ye destek verdi. Bini aşkın katılımcının; Şanlıurfa STK İnsani Yardım Platformu bileşenleri olan Anadol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!