Reklamı Geç
Advert
Advert

AVRUPA ÇOCUK FİLMLERİ FESTİVALİ URFA'DA BAŞLADI

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından organize edilen Avrupa Çizgi Filmleri Festivali şanlıurfa'da başladı. Avrupa Çizgi Filmleri Festivaline Şanlıurfa'da ilk ve ortaokul öğrencileri katılıyor.

AVRUPA ÇOCUK FİLMLERİ FESTİVALİ URFA'DA BAŞLADI
AVRUPA ÇOCUK FİLMLERİ FESTİVALİ URFA'DA BAŞLADISüleymaniye ve GAP İlkokullarının da katılımıyla gerçekleştirilen festivale ilgi yoğun oldu. Pinokyo, Kahraman Şövalye Justin ve Küçük Prens adlı filmlerin gösterildiği festivale yaklaşık 1100 öğrenci katıldı. Animatörler tarafından çocuklara Avrupa Birliğinin hazırlamış olduğu Lokum serisi kitaplar ve çeşitli promosyon malzemeleri dağıtıldı. Festivalin 2.ayağı köy okullarında olacak. Çamlıdere, Bakımlı ve Ulubağ köylerinde 10D simülasyon sinema filmleri ile çocukların eğlenceli zaman geçirmesi planlanıyor..
Gerçekleştirilen etkinliğin temel amacı, sinema kültürünü aşılamak ve Avrupa Birliği üye ülkeleri yapımı çizgi filmler aracılığıyla Avrupa Birliği kavramını tanıtmak olarak belirlendi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ŞUTSO Avrupa Birliği Bilgi Merkezi Avrupa Çizgi Filmleri Festivali ortaokul öğrenciler Çamlıdere Bakımlı Ulubağ Pinokyo Kahraman Şövalye Justin Küçük Prens
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her tarafımızı sahte ürün sarmış
Her tarafımızı sahte ürün sarmış
Selim Bağlı'dan Metrolife Hastanesine ziyaret
Selim Bağlı'dan Metrolife Hastanesine ziyaret