Advert
Advert
Advert

Urfa'da Yılın ilk mahsulü arpa satıldı-ne kadara satıldı?

Şanlıurfa Ticaret Borsası’nda yılın ilk mahsulü satıldı. Mahsulü ilk olarak getiren üretici Şanlıurfa Ticaret Borsası tarafından altın ile ödüllendirildi.

Urfa'da Yılın ilk mahsulü arpa satıldı-ne kadara satıldı?
Urfa'da Yılın ilk mahsulü arpa satıldı-ne kadara satıldı?

Şanlıurfa Ticaret Borsası’nda yılın ilk mahsülü satıldı. Mahsülü ilk olarak getiren üretici Şanlıurfa Ticaret Borsası tarafından altın ile ödüllendirildi.

Üreticiye altını, Toprak Mahsülleri Ofisi Şanlıurfa Şube Müdürü Maşuk Bayraktar ve Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya taktı. 

Şanlıurfa’nın Harran ilçesi’ne bağlı Taylıca Mahallesi’nde (Köyü), Mustafa Alkan tarafından 50 dönümde yetiştirilen yılın ilk mahsülü olan arpa, Şanlıurfa Ticaret Borsası’nda görücüye çıktı. Ilk arpa, Hüseyin Kaya tarafından 77 kuruşa satın alındı. 

Şanlıurfa Ticaret Borsası Buğday Pazarı Satış Salonu’nda düzenlenen programa; Toprak Mahsülü Ofisi Şanlıurfa Şube Müdürü Maşuk Bayraktar, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Mehmet Kaya, Meclis Üyeleri Ali Çiçek Orhan Gülle ve Ahmet Göktaş, üreticiler ve tüccarlar katıldı.

Arpada hasat sezonunun geçen yıllara oranla bu yıl erken başladığını kaydeden Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, ilk ürünü satmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. 

Çiftçilerin elektrik ve sulama gibi sorunları olduğunu hatırlatan Kaya, "Çiftçilerimiz elektrikte ve sulamada bazı sıkıntılar yaşadı. Bu yıl yağmurun az olması nedeniyle de çiftçilerimiz mağdur duruma düştü. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik, gayretleri bizleri mutlu ediyor, zaman zaman bizler de üreticilerimizin sıkıntılarını kendilerine iletiyoruz. Bakanımız Faruk Çelik’in sorunları çözmek için iki bakanla birlikte ilimize gelmesi bizi ayrı bir sevindirdi. Bakanımız olmasa sıkıntılarımız belki daha da çoğalacaktı. Sıkıntıları çözmek için gösterdikleri çabadan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

Kaya, Toprak Mahsüllleri Ofisi’nin her zaman çiftçinin destekçisi olduğunu belirterek, programa katılan Toprak Mahsülleri Ofisi Şube Müdürü Maşuk Bayraktar’a da teşekkür etti.

 Yılın ilk turfandasının tarım şehri olan Şanlıurfa’da yapıldığını ifade eden Kaya, hasat sezonunun çiftçilere, üreticilere ve tüccarlara hayırlı olması temennisinde bulundu.

Şanlıurfa Ticaret Borsası yılın ilk arpa mahsülü 77 kuruşa satıldı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı