Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa taksicileri dert küpü

Şanlıurfa taksicileri dert küpü

Emniyet Taksi Durağı şoförlerinden Bülent Kabak, Şanlıurfalılarda taksiye binme kültürünün olmadığını, binenlerinde hemen pazarlık yaptığını söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Eylül 2012 Salı 13:06
Şanlıurfa taksicileri dert küpü

Kabak, taksi şoförlerinin müşterilerine ve trafikteki diğer sürücülere karşı nazik davranmaları istedi.

TAKSİLERE YABANCI MÜŞTERİLER BİNİYOR

Kabak, yaptığı açıklamada, Şanlıurfa’da taksiciliğin zor bir meslek olduğunu ifade etti. Taksici, Kabak, şunları söyledi: “Taksiye ağırlıklı olarak yabancı müşteriler biniyor .Şanlıurfalılar pazarlık yapmayı alışkanlık yapmış.Haklarımızı aramaları için taksimetreyi çalıştırmak istiyoruz.”

 

ÖFKELERİN KONTROL EDİLMESİ GEREKİR

Taksicilerin trafikte birçok sorunlarla karşılaştığını belirten Kabak,   ''Her türlü psikolojiye ve davranışlara sahip insanlarla karşılaşıyoruz. Bunlar trafikte bizi sıkıntıya sokabilir. Taksici olarak bunların bilincinde ve hazırlıklı olmalıyız. Taksicilerin öfkelerini kontrol etmeleri ve içinde bulundukları trafik gerçeğinin farkında olmalı ve kabullenmeliler'' diye konuştu.

 

TAKSİCİ,  SORUMLULUĞUN FARKINDA OLMALIDIR

Taksi şoförlerini müşterilerine ve trafikteki diğer sürücülere karşı nazik davranmaları konusunda nasihatlerde bulunan Kabak, ''Şanlıurfa gibi bir şehirde taksicilik  yapmanın önemini hepimiz anlamalıyız. Bunu anlamadığımız zaman mesleğimiz ve  insanlar zarar görür. Bu işten kazanç elde etmek isteyen her taksici, bu sorumluluğun farkında olmalıdır. Efendilik, bizlere hem para hem de insanlık katar'' dedi.

İbrahim Felhan / Olay Gazetesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

TKDK Modern Hayvancılığa Öncülük ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com