Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa Sosyoloji Derneği Ziyaretlerini Sürdürüyor

Şanlıurfa Sosyoloji Derneği Ziyaretlerini Sürdürüyor

Şanlıurfa Sosyoloji Derneği yöneticileri, kurum ve kuruluşlarla tanışma ziyareti kapsamında Şanlıurfa Eyyübiye İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’yi ve Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık'ı makamında ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgilendirdiler.

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2015 Çarşamba 19:55
Şanlıurfa Sosyoloji Derneği Ziyaretlerini Sürdürüyor

Ziyaretlere Dernek Başkanı Dr. Mahmut Kaya, Dernek yöneticileri; Mehmet Guli Aslan, Vehbi Uzundağ ve Gülcan Öncel katıldılar.
İlk olarak Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’yi ziyaret eden Sosyoloji Derneği yöneticileri, burada Eyyübiye ilçesinin sosyolojik sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundular. Ziyarette konuşan Başkan Ekinci; “Biz belediye olarak sosyal konulara ve projelere çok önem veriyoruz. Belediyemiz bünyesinde sosyolog bulunduruyoruz. Yetersiz kaldığımız anda sosyolojik konularda hizmet alımına gidiyoruz. Daha önce Harran Üniversitesi ile Sosyal proje çalışmamız oldu. Bu çalışmamız bir ilkti. Bunun devamı da gelecek” dedi.

Belediyenin çalışmalarını takip ettiğini söyleyen Dernek Başkanı Dr. Mahmut Kaya; “Eyyübiye aslında sosyologlar için tam bir laboratuar. Biz de çalışmalarımızda Eyyübiye bölgesini yakından inceliyoruz. Halkımızın çeşitli sosyolojik sorunları mevcut. Bölgenin sosyo-ekonomik düzeyinin iyileştirilmesi lazım. Bu anlamda belediyelere büyük görevler düşüyor. Biz de dernek olarak kurum ve kuruluşlarla her alanda işbirliğine açığız. Sosyolog istihdam ettiğiniz için de sizleri kutlarız.” dedi.
Ziyaret sonunda Dernek Başkanı Dr. Mahmut Kaya, Belediye Başkanı Mehmet Ekinciye, Aşiret Modernleşmesi ve Urfa’da Çok eşlilik olgusunu ele alan kitaplarını hediye etti.

MÜFTÜ AÇIK DA ZİYARET EDİLDİ
Sosyoloji Derneği Yöneticileri Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’den sonra Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık’ı makamında ziyaret ettiler. Burada Şanlıurfa’daki dini ve sosyal konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Sosyoloji derneğinin çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı. Dr. Mahmut Kaya, Ziyaret için Kendilerine zaman ayrıldığı için Müftü Açık’a teşekkür ederken, Müftü İhsan açık ise ziyaretlerinden dolayı dernek yöneticilerine teşekkür etti. Ziyaretinin sonunda Sosyoloji Dernek Başkanı Dr. Mahmut Kaya, Aşiret Modernleşmesi kitabını Açık'a hediye ederken Müftü de dernek yöneticilerine kitap takdiminde bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com