Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa sokakları asayiş ekiplerin kontrolünde

Göreve geldiğinde, öncelikle şehrin bir araştırmasını yaptırdığını söyleyen Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Yunus Timleri ve Güven Timi projesini hayata geçirerek, sokaklarda 7/24 hizmet veren resmi asayiş ekip sayısını da 3 katına çıkardıklarını kaydetti.

Şanlıurfa sokakları asayiş ekiplerin kontrolünde
Şanlıurfa sokakları asayiş ekiplerin kontrolünde

Müdür yardımcıları ile birlikte ŞUGİAD Yönetim Kurulu ve İstişare Kurulu’nu ziyaret eden Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, kent nüfusunun 1 milyona yakın olmasına rağmen personel sıkıntısı çektiklerini dile getirdi. Aldıkları tedbirlerin etkisini fazlasıyla gördüklerini ifade eden Emniyet Müdürü Likoğlu, “Göreve geldiğimizde, mahalle ve sokakların tam olarak kontrolünün yapılamadığını gördük. Bu aşamada, aldığımız kararlar doğrultusunda çözümleri uyguladık. 7/24 hizmet veren resmi asayiş ekip sayısını üç katına çıkardık. Ayrıca, Yunus Timleri ve Güven Timi’ni hayata geçirdik. Bir güven timi mensubu polis, gizli kimliğinden dolayı 10 üniformalı polisin etkisini gösteriyor. Bu tedbirlerin oldukça etkili olduğunu gördük. Hedefimiz; özellikle çok etkili olacağını düşündüğümüz kamera sisteminin Şanlıurfa’da daha aktif kullanılmasını sağlamaktır. MOBESE sistemi daha kapsamlı olarak faaliyete geçtiğinde kentteki asayişin daha iyi noktaya geleceğini düşünüyorum.” diye konuştu.

“ŞANLIURFA’DA KENDİMİ ÇOK ŞANSLI HİSSEDİYORUM”

Polis-vatandaş dayanışmasının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Emniyet Müdürü Likoğlu, “Şanlıurfa Emniyeti içinde 10 kadar akademisyen mevcut. Polis arkadaşlarımızla omuz omuza vatandaşın güvenliği için çalışıyoruz. Ayrıca, polis ve halkın arasında çok ciddi bir dayanışma var. Bu bağlamda kendimi çok şanslı hissediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ŞUGİAD Başkanı Mehmet Öksüzoğlu da, yaklaşık bir yıl önce Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Likoğlu ile kentin emniyetli şehirler arasında en üst sıralarda yerini aldığını belirtti. Adi suçlardaki azalmanın da kent için sevindirici bir gelişme olduğunu söyleyen Başkan Öksüzoğlu, ŞUGİAD olarak emniyetin her zaman yanında olacaklarını ifade etti.

 

ŞUGİAD ve TUSKON hakkında Emniyet Müdürü Likoğlu’na bilgiler veren Başkan Mehmet Öksüzoğlu, TUSKON’un 28-29 Kasım tarihleri arasında Dünya Ticaret Zirvesi programı ile 130 ülkeden bin 300 firmaya ev sahipliği yapacağını söyledi. Dünya Ticaret Zirvesi programına katılan Tanzanya heyetini de Şanlıurfa’ya davet ettiklerini belirten Başkan Öksüzoğlu, üyelerinin ihracattan daha fazla pay alabilmeleri için gayret gösterdiklerini ifade etti.

 

Daha sonra; Başkan Mehmet Öksüzoğlu, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu’na ziyaretin anısına Şanlıurfa’ya has Mırra Kahve Takımı hediye etti.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu