Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da Taksicilerden Belediyeye tepki

Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Osman Karkeçili, Belediye’ye bağlı Belsan Firmasının kentte taksi işletmeciliği yapmasını taksi esnafına ihanet olarak değerlendirdi. Karkeçili, Belediye’nin bu kararından bir an önce vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

Şanlıurfa'da Taksicilerden Belediyeye tepki
Şanlıurfa'da Taksicilerden Belediyeye tepki

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi BELSAN aracılığıyla taksicilik sektörüne girmeye hazırlanması Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ve Şanlıurfalı taksicileri tedirgin etti. Taksiciler, Belediyenin bu işe girmesine karşı olduklarını belirterek, ‘Büyukşehir yetkililerinin bu sevdadan vazgeçmelerini rica ediyoruz. Eğer bize yardımcı olmak istiyorlarsa kentte ekonomik ömrünü tamamlamış taksiler var, onların yenilenmesi konusunda bir çalışma yürütürler. Bu Şanlıurfa için daha hayırlı bir iş olur’ dediler.

 

5 bin kişi etkilenecektir
Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Osman Karakeçili konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kente yaklaşık olarak 900 taksi ile esnafımız vatandaşlara son derece önemli hizmet vermektedir. Ancak Belediye’ye bağlı Belsan firmasının Şanlıurfa’da taksicilik yapması durumunda yaklaşık bin esnafımızla beraber 5 bin kişi etkilenecektir. Belediye yetkilileri bu sevdadan vazgeçsinler. Esnafın ve yerel yönetimlerin birlikte hareket etmesi vatandaşın en güzel şekilde hizmet alması açısından son derece önemlidir. Bu güne kadar taksici esnafından bizlere gelen her türlü hizmet başvurusu imkânlarımız çerçevesinde yerine getirildi. Zaten esnafımızın araçları 10 yaş altında ve hizmetlerinde kusur olmamıştır. Belediye’nin Haliliye, Karaköprü ve Eyyübiye ilçelerimizde 10 noktaya yeni taksi durağı oluşturacağı taksici esnafımız tarafından büyük tepki olarak karşılanmıştır” dedi.Federasyon ile girişimlerde bulunuldu


Belsan firması tarafından işletilecek yeni taksi durakları hakkında Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu ile beraber bu karara itiraz ettiklerini belirten Karakeçili, UKOME komisyonunun 15.12.2015 tarihinde almış olduğu kararda Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü ilçelerinde oluşturulacak yeni taksi durakları hakkında Odamız olarak esnafımızın menfaatini düşünerek, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu ile yazışmalarımızda yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda, kanunlara göre Belsan A.Ş.’nin ticari taksi işletmesi kanuna uygun bir durum olmadığı anlaşılmıştır. Büyükşehir Belediyesinin bir an önce bu duruma son vermesini esnafımızın mağdur duruma düşmemesini istiyoruz” Diye konuştu.


Servisçiler ‘S’ plakasını alsınlar


Karakeçili, geçtiğimiz günlerde kentte yaşanan ‘S’ plaka sorununun çözüldüğünü ancak, servis sahiplerinin de bir an önce belediyeye müracaat ederek ‘S’ plakalarını almalarını aksi taktirde, ‘S’ plakası olmayan servis sürücülerine trafik ekipleri tarafından kayıt dışı cezai işlem yapılacağını söyledi.

Aziz Budak/ Şanlıurfa OLAY

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!