Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Şanlıurfa SGK'dan yapılandırma uyarısı

Şanlıurfa SGK'dan yapılandırma uyarısı

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, SGK'ya borcu olanları yapılandırmadan faydalanmaları için 30 Nisan'a kadar başvurularını yapmaya davet etti.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2015 Salı 22:47
Şanlıurfa SGK'dan yapılandırma uyarısı

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü düzenlediği basın toplantısında torba yasa olarak bilinen 6552 sayılı kanunu ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail Ünlü, “6552 sayılı Kanunun Getirdiği imkânlardan yararlanma doğrultusunda kamuoyunda torba yasa olarak bilinen 6552 sayılı Kanun ile Kurumumuzun sigorta primi, genel sağlık sigortası prim borçları, 4/b (Bağ-Kur) prim borçları gibi birçok alacakların yeniden yapılandırılmasına imkân sağlandığını ve 31 Aralık 2014 tarihinde sona ermesi gerektiğini ancak 30.11.2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2014/7016 karar sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yapılandırma kapsamında yer alan bazı başvuru ve ödeme süreleri değiştirildi.” dedi.

60/g prim borçları dışında (genel sağlık sigortası primini kendisi ödeyenlerden gelir testi yaptırmayanların borçları) kalan tüm prim borçları için müracaat süresinin bir ay uzatıldığını söyleyen Ünlü, “Müracaatın son günü 02.02.2015, ilk ödemenin son günü 02.03.2015 olarak yeniden düzenlenmiştir.” ifadelerinde bulundu.

Yine Genel Sağlık Sigortalısı gelir testi hiç yaptırmayan veya borcu bulunan vatandaşları 30.04.2015 tarihine kadar yapılandırmaya müracaat etmeleri gerektiğini ifade eden Ünlü, “Kurumumuza borcu bulunan işveren ve sigortalılarımızın bu imkândan faydalanmaları için bu yapılandırmanın bir fırsat olduğu ve kaçırılmaması gerektiğini ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu. (Sedat Kuşulay - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Sedat Atilla'nın annesi vefat etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com