Advert
Advert
Advert

Urfa’daki Sağlık Çalışanına Saldırıya sert tepki gösterdiler

Şanlıurfa Sağlık Sen Şubesi Yönetim Kurulu Devlet Hastanemizin Acil Servisinde Nöbetçi Ambulans Şoförü Hüseyin ALKAN'ın saldırıya uğramasını kınadı.

Urfa’daki Sağlık Çalışanına Saldırıya sert tepki gösterdiler
Urfa’daki Sağlık Çalışanına Saldırıya sert tepki gösterdilerSağlık Sen Şubesi Şanlıurfa şubesi adına yapılan açıklamada şöyle denildi:
07 Temmuz 2016 tarihinde Birecik Devlet Hastanemizin Acil Servisinde Nöbetçi Ambulans Şoförü Hüseyin ALKAN'a kendini bilmez kişiler tarafından fiziki saldırıda bulunulmuş ve darp edilmiştir.
Bu samimiyetsiz anlayış sağlık çalışanlarının iradesine zorbalıkla ve şiddet uygulayarak ipotek koymaya yeltenmiştir. Bu tavır geçmişe özlem duyan anlayışın tezahürüdür.
Her kim tarafından ve her ne nedenle yapılırsa yapılsın, sağlık çalışanlarını hedef alan sözlü ve fiili saldırıların aslında sadece sağlık çalışanlarına değil, toplumun sağlığına yapılmış, çirkin ve kabul edilemez hareketler olarak kabul edilmektedir. Sağlık çalışanlarına karşı söyleyecek sözü bulunmayan entelektüel boyutta ikna kabiliyetine sahip olmayan bu güruhu Sağlık sen olarak esefle kınıyor ve bu saldırının takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.
Kendisini veya yakınını iyileştirmek için var gücüyle çalışan sağlık çalışanlarına sözlü ve fiili şiddet uygulamak, akli muhakeme ve vicdani muhasebe içinde olanların asla yapmayacağı ve yapamayacağı, hastalıklı ve kabul edilemez bir tutumdur.
Tüm sağlık çalışanlarının tehlike içinde olduğu, can güvenliğinden yoksun çalıştığı bir ortamda olduğumuza dikkat çekerek, insan yaşamını kutsayan, hayatın devamı için çalışan insanların, can güvenliğinin olmadığı bir ortamda sağlık üretilebilmesinin ne kadar mümkün olabileceğini kamuoyunun takdirine sunuyoruz.
Bu menfur saldırıyı esefle ve nefretle kınıyoruz. Saldırının fail ya da failleri hakkında hukukun ivedi ve aktif olarak harekete geçirilmesi için Şanlıurfa Sağlık sen şubesi olarak adli ve idari soruşturmaların takipçisi olacağımızı tekrar tüm kamuoyuna deklere ediyoruz.
Bu tür şiddet ve yıldırma politikalarının ahlak ve değerlerimizle örtüşmediğini, her alanda şiddetin karşısında olduğumuzu belirtiyor, bu tür çirkin olayların benzerlerinin yaşanmaması ve suçluların bir an önce gerekli cezai işleme tabi tutulmasını temenni ediyoruz.
Bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı Birecik İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışanlarına ve Birecik Adli Makamlarına Teşekkür ederiz.
Sağlık hizmetlerinde şiddete son vermek için tüm sağlık çalışanlarını uyanık olmaya, toplumu ve kamuoyunu duyarlı davranmaya, yetkilileri görevlerini ertelemeden yapmaya davet ediyoruz.

Şanlıurfa Sağlık Sen Şubesi Yönetim Kurulu Devlet Hastane Acil Servisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması