Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa pazarında bayram alış verişi başladı

Ramazan bayramına geri sayım başlarken, Urfa caddelerini alışveriş telaşı sardı. Vatandaşların bayram hazırlıklarına şimdiden başlaması esnafın da yüzünü güldürdü. Kimi vatandaşlar alışveriş için kalan süreyi iyi değerlendirirken kimi de fiyatların ucuzlaması için son günü bekliyor.

Şanlıurfa pazarında bayram alış verişi başladı
Şanlıurfa pazarında bayram alış verişi başladı admin

 Ramazan Bayramına az bir süre kalırken Urfa’nın çarşısını, AVM’lerini ve caddelerini tatlı bir telaş sardı. Bayram hazırlıklarına şimdiden başlayan vatandaşlar, Ramazan ayında durgun olan çarşı pazarı bir hayli canlandırdı. Bayramın yaklaşmasına en çok sevinen vatandaş değil, esnaflar oldu.

ALIŞVERİŞ MESAİSİ İFTARDAN SONRA BAŞLIYOR

Ramazan ayı olması dolayısıyla vatandaşlar, sıcak geçen havalarda dışarı çıkmayı tercih etmiyor. Susuzluğunu gidermek için başta camiler olmak üzere serin alanları tercih eden vatandaşlar, gezme mesaisini de gece yapıyor. Böylece alışveriş mesaisini de iftar sonrasına bırakan vatandaşlar, çarşının gündüz vaktinden çok, akşamları canlı geçmesini sağlıyor.

REKOR GİYİMDE…

Bayramın yaklaşması dolayısıyla giyim ve ayakkabı mağazaları başta olmak üzere şekerleme ve tatlı satışı yapan iş yerleri daha fazla ilgi görüyor. Ailesine ve sevenlerine çeşitli bayram hediyesi almanın telaşına düşen vatandaşlar, kalan süreyi en iyi şeklinde değerlendirirken kimileri de arefe gününde fiyatların daha da ucuzlayacağını düşünerek alışverişini son güne bırakıyor.

REKABET ORTAMI KIZIŞTI

Bu gibi özel günleri fırsat bilerek rekabete giren esnaflar fiyatları düşürdü. Fiyatlar vatandaşları memnun bırakırken esnafla ‘Sürümden kazanıyoruz’ dedi. Yaz ayı olması nedeniyle elbislerde açık ve canlı renkler daha fazla satılırken, ayakkabılarda ise hava alan rahat ayakkabılar tercih ediliyor.

KASAPLAR DA HAZIRLIKLI

Giyim, ayakkabı, şekerleme, tatlı alışverişinin yanında kasaplar da hazırlıklarına başladı. Bayramda kasapların kapalı olması nedeniyle et ihtiyaçlarını tamamlamak için arefe gününde kasapların yolunu tutacak. Arefe gününde aşırı yoğunluk yaşayan kasaplar da şimdiden arefe gününün hesabını yapıyor. Bunun yanında mutfak ihtiyaçları fazla ilgi görmüyor. RUHAAJANS

Ramazan bayramı alış veriş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik