Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Özel Edessa Hastanesi yeniden açıldı

Özel Edessa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Kesen, “Hastanemiz bugün itibarı ile 83 yatak kapasitesi ile yeni yönetim ve yeni kadrosu ile tekrar Şanlıurfa ve bölge halkına hizmet verecektir.” dedi.

Şanlıurfa Özel Edessa Hastanesi yeniden açıldı
Şanlıurfa Özel Edessa Hastanesi yeniden açıldı admin
ŞANLIURFA-8 Mart 2016 tarihinde SGK antlaşması iptal edilerek kapatılan Özel Edessa Hastanesi, bugün itibariyle hizmet vermeye başladı. Hastanenin açılışı hakkında basın açıklaması yapan Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Kesen, Bilindiği gibi 8 Mart 2016 tarihinde SGK antlaşması iptal olup yetkilileri tarafından kapatılan Özel Edessa Hastanesi’ni, işten çıkartılan 246 çalışanın tamamının özlük hakları, içerideki ödenmemiş maaşları ve kıdem tazminatları ödenmek ve tekrar işe alınmak şartı ile şahsım adına almış bulunmaktayım.” diye konuştu.
 
‘AMACIMIZ BÖLGEDEKİ SAĞLIK SORUNLARINI VE İSTİHDAMININ EN AZA İNDİRİLMESİDİR’
 
“Hastanemiz bugün itibarı ile 83 yatak kapasitesi ile yeni yönetim ve yeni kadrosu ile tekrar Şanlıurfa ve bölge halkına hizmet verecektir.” diyen Kesen, “Amacımız bölgedeki sağlık sorunlarını ve istihdamının en aza indirilmesidir. Halkın her kesiminden hastanemizin sunduğu imkanlardan faydalanabilmesi için bu hafta SGK anlaşması için ilgili kuruma resmi olarak başvurumuzu yapacağız.” şeklinde konuştu.
 
Kesen, “Konu ile ilgili Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Şanlıurfa’nın tüm sorunları ile yakından ilgilenen kendisi de bir sağlıkçı olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba, Valimiz, milletvekillerimiz ve İl Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’ün desteklerini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
(RHA) 
Özel Edessa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Kesen Özel Edessa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Kesen İrfan Kesen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı