Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa ormanlarının korunması için protokol imzalandı

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü ile GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arasında ağaçlandırma protokolü imzalandı

Şanlıurfa ormanlarının korunması için protokol imzalandı
Şanlıurfa ormanlarının korunması için protokol imzalandı admin


 
Yapılan Protokole Orman Genel Müdürlüğüna temsilen Bölge Müdürü Ahmet Ünver, GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü İbrahim Halil ÇETİNER katıldı.
imzalanan protokolun ardından konuşan Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Ahmet ÜNVER; "Orman Genel Müdürlüğümüz Orman varlıklarının artırılması ve korunması noktasında önemli projelere imza atıyor. Şanlıurfa GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü birliği protokolü imzalamış ve hayata geçirmiş durumdayız. Şanlıurfa GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile de geçen dönemlerde olduğu gibi çevreye duyarlı ve orman kaynaklarımızın artırılması noktasında daha yaşanılabilir alanlar oluşturmak üzere bu protokolü imzalamış bulunuyoruz. Protokol kapsamında ağaçlandırma yapılacak olan alanların sınırlarının aplikasyonunun yapılması, sahanın yangın ve diğer zararlılara karşı korunması, toprak analizlerinin yapılması, ağaçlandırma ile toprak muhafaza uygulama projesinin hazırlanması, dikilen fidanların sulanması, ot alma-çapa tamamlama işlemleri yer almakta olup , Bu protokol kapsamında Gelecekte bu alanların orman haline geldiğinde Yapılan protokolümüz GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü için hayırlı olmasını diliyor emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum " dedi.

Bölge Müdürü Ahmet Ünver Ahmet Ünver İbrahim Halil ÇETİNER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle