Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa okullaşmada 100 yılın rekorunu kırdı

Şanlıurfa okullaşmada 100 yılın rekorunu kırdı

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin TRT Anadolu’da yayınlanan “Takım Oyunu” programına katıldı.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2012 Çarşamba 15:16
Şanlıurfa okullaşmada 100 yılın rekorunu kırdı
Kanalurfa TV Genel Müdürü Ferhat Özer’in sunduğu programda Şanlıurfa’daki eğitim öğretim ile ilgili çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Yaklaşık yarım saat süren programda Şanlıurfa’da yapılacak olan derslikler, mevsimlik işçisi öğrenciler,kız çocuklarının okullaşması konuları konuşuldu.

Program da Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin son yüzyılın derslik yapımı noktasında rekorunu kırdıklarını, Cumhuriyet tarihi boyunca Şanlıurfa’da 4600 derslik yapıldığını son 8 yıl içerisinde; 2003-2009 yılları arasında 3820, 2010-2011 yıllarında ise toplam 2060 derslik yapılarak toplam 10.480 dersliğe ulaşıldığını söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Şahin Şanlıurfa’yı inşaat şantiyesine çevirdiklerini ve Şanlıurfa’nın her yerinde inşaatların devam ettiğini çalışmaların bu hızla etmesi halinde 2013-2014 eğitim öğretim yılında derslik başına düşen öğrenci sayısının Türkiye ortalaması olan 33’e indireceklerini söyledi.

Şahin,Kız çocuklarının okullaşması içinde gerek bakanlığımızın gerek ise okul müdürlerimizin gayretli çalışmaları sonucu ora öğretimde okullaşma oranını %24 den %58 ye çıkardıklarını ve önünüzdeki günlerde yapılacak olan çalışmalarla bu oranı daha da artacağını belirtti.

www.balikligol.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden anlamlı ziyaret!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com