Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Muhacirler Derneği Suriyeli Muhacirlere el uzattı

Şanlıurfa Muhacirler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Türkiye'ye sığınan Suriyeli muhacirler için yardım kampanyası başlattı. Suriyelilere yardım dolayısıyla düzenlenen yemekte bir gecede yaklaşık 15 bin tl yardım toplandı.

Şanlıurfa Muhacirler Derneği Suriyeli Muhacirlere el uzattı
Şanlıurfa Muhacirler Derneği Suriyeli Muhacirlere el uzattı

Şanlıurfa Muhacirler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için yardım kampanyası başlattı.

 

Balıklıgöl'de bulunan Ayn Zeliha çay bahçesinde düzenlenen akşam yemeğine dernek yönetimi ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

 

Dernek Başkanı Resul Korkmaz, üyelere kampanya hakkında bilgi verdi. Korkmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'de yaşanan olaylar nedeniyle Şanlıurfa'ya çok sayıda sığınmacının geldiğini hatırlattı.

 

Yanı başımızda yaşanan olaylardan dolayı Suriyeli muhacir kardeşlerimiz için yardım kampanyası başlattık. Şanlıurfa Peygamberler, Evliyalar ve Ensarlar şehridir. Bizlerde bu sebeple Şanlıurfalı kardeşlerimiz, idarecilerimiz ile beraber maddi ve manevi elimizden gelen tüm yardımları yapacağız diyen Korkmaz; “Yaklaşık bin üyemizden yardım talep ettik. Bazıları şu anda yardımda bulundu. Diğer kardeşlerimiz ise yarından itibaren dernek binamıza gelerek yardımlarını yapacak. Toplanan parayla ihtiyaca göre malzeme alacağız. Söz konusu malzemeyi ise sığınmacı kardeşlerimize ulaştırmak üzere Suriye Yardım Platformu'na teslim edeceğiz” dedi.

 

Bir gecede yaklaşık 15 bin tl toplanan yardım kampanyası 3 gün boyunca dernek merkezinde devam edecek.

Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Balıklıgöl Ayn Zeliha çay bahçesi Dernek Başkanı Resul Korkmaz Suriye Peygamberler Evliyalar Ensarlar Şanlıurfa Muhacirler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı