Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Şanlıurfa Müftülüğünden konferans

Şanlıurfa Müftülüğünden konferans

Şanlıurfa Müftülüğü tarafından etkili din hizmeti temalı bir konferansta düzenlenendi.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2014 Salı 15:38
Şanlıurfa Müftülüğünden konferans

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman, Şanlıurfa İl Müftülüğünün davetlisi olarak geldiği Şanlıurfa’da, ilçe müftülerine ve vaizlere “Etkili Din Hizmetleri, Etkin Din Görevlisi” başlıklı bir konferans verdi. Konferansa Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık ve ilçe müftüleri katıldı.

Halil İbrahim Eğitim Merkezi’nde yapılan program Hz. Zekeriya Camii İmam-Hatibi Hafız Bünyamin Kahvecibaşı’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur’an tilavetinin ardından Şanlıurfa Halil İbrahim Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Ahmet Gündüz selamlama konuşması yaptı.

Özgeçmişi okunduktan sonra kürsüye davet edilen Salman, genel anlamda Din İşleri Başkanlığının hizmetlerine değindi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınların faaliyeti bağlamında hizmetinin çok eskiye dayandığını belirten Salman, “Tecrid-i Sarih, Hak Dini Kur’an Dili ve İslam Dini adlı eserlerin yeniden basımı hazırlanıyor. Diyanet Gazete, Aylık Dergi, Çocuk ve Aile dergileriyle yayın anlamında kendimizi yenileyerek bin 200 esere ulaştık. Önümüzdeki dönemde farklı Radyo ve TV yayınları yapacağız. Örneğin beşer kelamının çok az olacağı sadece Kur’an, Hadis ve dua yayınlayan bir radyo düşünüyoruz.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com