Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa Milli Eğitimden; Sigarayı bırak, yaşamaya bak kampanyası

Şanlıurfa Milli Eğitimden; Sigarayı bırak, yaşamaya bak kampanyası

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplumun büyük bir sorunu ve özellikle geleceğimizin büyükleri olan çocuklarımızı tehdit eden sigarayla mücadeleye başlıyor.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2012 Cuma 22:47
Şanlıurfa Milli Eğitimden; Sigarayı bırak, yaşamaya bak kampanyası
Büyük kampanyaya eylem planıyla başlandı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Sarmış, kampanyanın eylem planını sunarken şunları dile getirdi: “Burada çok önemli ve insan sağlığını ilgilendiren bir konu için bir araya geldik. Kısacası sigaraya savaş açıyoruz. Sigara içenlere bir mesaj vermek, içmeye niyetlenenlerin önüne geçmek, terk etmek isteyenlere yardımcı olmak… gibi konuları içeren bir kampanya başlatıyoruz. Bu konu -sigarayı bırakma çalışmaları-  maddi açıdan ve sağlık açısından dünyamız, ülkemiz ve insanımız için çok önemlidir. Çünkü her yıl, sadece ülkemizde 115 bin, dünyada ise 5,5 milyon insan sigaradan dolayı erken yaşta hayata veda etmektedir. Yani her 6 saniyede, 1 kişi, sigara kurbanı olmaktadır. Çok ürkütücü bir şey.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen bu kampanya için öncelikle sizlerden oluşan bir komisyon kurduk. Siz değerli Okul Müdürlerimiz tarafından oluşan “kampanya yürütme komisyonu”na herkesin destek vermesi gerekir.

Ayrıca müftülüklerimiz, belediyelerimiz, ilçelerimiz, dershanelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, esnafımız, doktorumuz, bakkalımız… herkes bu kampanyaya dahil olduğunda sağlıklı bir hayat elde eden nesiller yetiştirebiliriz. Dolayısıyla kampanyanın önemi daha da artar diye düşünüyorum.

02.04.2012 Pazartesi günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Pala’nın yönetiminde Müdürlüğümüzün tüm çalışanları ile kampanyamıza destek veren tüm idareci, öğretmen ve velilerimizle birlikte saat 10.00’da kurumumuzun bahçesinde yapılacak basın açıklamasıyla  “Sigarayı bırak, yaşamaya bak ”kampanyasına start vereceğiz. Bunu buradan duyurmuş olayım. Umarım bugün verilecek karar yarınlara aydınlık olur.” dedi.

Konuşmadan sonra komisyon üyelerinin kampanya esnasında yapacakları çalışmalar ele alındı.

Komisyon üyeleri şunlardır:
Mehmet Sarmış (İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı)
Nihat Gürkan(Fen Lisesi)
Aziz Çiftçi(Sosyal Bilimler Lisesi)
Rıza Yıldızbakan(Tes-İş Anadolu Lisesi)
Turgut Karadağ(İMKB Lisesi)
Mehmet Vural(Eyüp Göncü Lisesi )
Akif Öcal (Şanlıurfa Lisesi)
İsmail Hatipoğlu(Hacı Bozan Bozanoğlu Sağlık Lisesi)
A.Selam İlhan (Karaköprü Anadolu Sağlık Meslek Lisesi)
Mehmet Demirok (Teknik Lise Ve Endüstri Meslek Lisesi)
Muzaffer Karadağ (Ziyaeddin Akbulut İlköğretim Okulu)
Selami Bülbül (Müslüm Gülel İlköğretim Okulu)
Azad Binici (Hüsnü Özyeğin İlköğretim Okulu)
Mahmut Kaya (2002 Vakıflar İlköğretim Okulu)
Mehmet Göbek (M.Akif İnan İlköğretim )
İncihan Eleştir (Ayla Yavaşcan Anaokulu)
Yasin Yaşuk (İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge )
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com