Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa merkezde bedava dükkân

Şanlıurfa merkezde bedava dükkân

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2011 Çarşamba 16:02
Şanlıurfa merkezde bedava dükkân

Özdiker Halep Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı Halil Felhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin’i ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Özdiker Halep Çarşısı’nın sorunları ve Çarşının Şanlıurfa ekonomisine kazandırılması için yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldı.

 

Daha önce Şanlıurfa Belediye’sinin destekleri ile onarılarak, Mikro Kredi’den destek alan bayanların zemin katta dükkânlar açmasıyla, ‘Hanım Eli Çarşısı’ adı verilerek iş merkezi haline getirilen Özdiker Halep Çarşısı’nda dükkânlar bedava kiralandığı belirtildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Özdiker Halep Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı Halil Felhan “Bu çarşımız Şanlıurfa Merkezde Atatürk Lisesi yanında bulunan sadece Şanlıurfa’nın değil Doğu ve Güneydoğu’nun en büyük çarşısıdır. Maalesef bugüne kadar tam kapasite ile çalışamamıştır. Bizler bu çarşımızı Şanlıurfa ekonomisine kazandırmak için yeni bir yöntemle halkımızın hizmetine sunarak buradaki tüm dükkânları bedava kiralama yönünde kampanya başlattık. Özdiker Halep Çarşısı’nda toplam 650 dükkan bulunuyor, yaklaşık 540 dükkan şuan itibariyle boş durumda. Ayda sadece 20 TL aidat alınarak, kira bedeli alınmadan boş olan tüm dükkanlar kiraya verilecektir. Ben ve arkadaşlarım, tüm halkımız için bu yaptığımız işin hayırlara vesile olmasını diliyoruz, ayrıca dükkânları kiralamak isteyen vatandaşlarımız müracaatları Özdiker Halep Çarşısı’ndaki yönetim bürosuna yapılabilirler ” dedi. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin ise şunları dile getirdi; “Şanlıurfa’mızın bu tür iş merkezlerine de ihtiyacı var. Şunu belirtmek gerekirse, sanayileşen gelişen ve tüm fertleriyle kalkınmaya çalışan ve çabalayan bir kent olmamız lazım. Bu tür merkezleri kullanarak ekonomiye kazandırmalıyız” dedi.

 

www.balikligol.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com