Advert
Advert
Advert

İmamhatipli Öğrencilerden Örnek Davranış

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasına tam destek veren Nureddin Mahmut Zengi İmam Hatip Orta Okulu öğrencileri 19 sınıf 19 yetim’e sponsor oldu. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yetim çocuklar için başlatmış olduğu her yetime bir sponsor bulma kampanyası başladığı günden bu yana her kesimden destek görmeye devam ediyor. Özellikle okullarda başlatılan Yetim Sponsorluk kampanyası, kuran kursu ve camilerde de sürdürülüyor.

İmamhatipli Öğrencilerden Örnek Davranış
İmamhatipli Öğrencilerden Örnek DavranışŞanlıurfa merkez Haliliye ilçesinde bulunan Nureddin Mahmut Zengi İmam Hatip Orta Okulu’nda tam destek gören “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var “ kampanyasına 19 sınıf, 19 Yetim’e sposor oldu. Bu kampanya kapsamında elde edilen parayla Türkiye ve dünyanın bir başka ülkesinde annesini, babasını kaybetmiş olan çocukların eğitim, sağlık, gıda, kıyafet, barınma gibi temel ihtiyaçları karşılanıyor.


Konu hakkında açıklamalarda bulunan Şanlıurfa İHH Yetim Birimi Başkanı Mahmut Aslan, İHH’nın tüm Türkiye genelinde başlatmış olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesini Şanlıurfa’da tanıtmaya devam ettiklerini, bu anlamda tüm okullarda, Kuran Kursu ve camilerde çalışmaların sürdüğünü ifade etti.
Aslan; “Nureddin Mahmut Zengi İmam Hatip Orta Okulu öğrencileri bu anlamada örnek bir duruş sergiledi. Okulumuz 19 sınıftan oluşmakta ve bu 19 sınıf 19 Yetim’e sponsor oldular. Bu sebeple kendilerine teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Şanlıurfa Haliliye ilçesi Nureddin Mahmut Zengi İmam Hatip Orta Okulu Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!