Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa Maşuk'ta sorunlar bitmiyor

Şanlıurfa Maşuk'ta sorunlar bitmiyor

Şanlıurfa'da maşuk bölgesinde TOKİ tarafından inşa edilen konutlarda yaşayan vatandaşlar yeterli hizmeti alamamaktan şikayetçiler.

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2016 Salı 12:10
Şanlıurfa Maşuk'ta sorunlar bitmiyor

Maşuk (Seyrantepe Mahallesi)'de sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor.

Şanlıurfa'da maşuk bölgesinde TOKİ tarafından inşa edilen konutlarda yaşayan vatandaşlar yeterli hizmeti alamamaktan şikayetçiler.

 SAĞLIK OCAĞI OLMAMASI VATANDAŞI SIKINTIYA SOKUYOR

TOKİ tarafından yapılan Maşuk (Seyrantepe Mahallesi)'de 30 Nufüs yaşamasına sağlık ocağı bulunmamaktadır. bu da bölgede yaşayan vatandaşı sıkıntıya sokmaktadır.

Konu ile ilgili olarak görüşlerini açıklayan TOKİ Maşuk mahallesi sakinlerinden Mehmet Altun; "Burada yaklaşık 30 bin kişi yaşıyor. bu nufüs bozova ve Hilvan'ın  nufüslarına denktir. Bir yıla kadar, şu an yapılan konutların tamamlanmasıyla birlikte bu nufüs sayısı 50 Bin'i bulacaktır. burada öncelikle acil olarak bir sağlık ocağına ihtiyaç vardır. Çünkü yaşlılar, hastalar, halime kadınlar, çocuklar ve aşı olması gereken minikler araçları da yoksa perişan oluyorlar. Doktorların iğne yazdıkları hastalar hergün vurdukları bir iğne için şehir merkezine gelmek zorunda kalıyorlar. bir serum bağlamak ayrıca sorun. gece yarısı rahatsızlanan çocuklar oluyor. bir de aracı olmayan vatandaşı siz düşünün. yetkililerden rica ediyoruz. buraya bir an önce bir sağlık ocağı yapın" dedi.

www.balikligol.com 

YORUMLAR
  • yorum2016-06-21 12:40:00mehmet altun

    En azından Sağlık Ocağı yapılıncaya kadar Sağlık Müdürlüğü buraya MOBİL sağlık hizmeti vermeli. Mehmet Altun-bakkalbaşı

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com