Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa ŞANLIURFA' LI ÖĞRENCİLER CUMHURİYET GEZİSİNDE

ŞANLIURFA' LI ÖĞRENCİLER CUMHURİYET GEZİSİNDE

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2011 Cuma 16:23
ŞANLIURFA' LI ÖĞRENCİLER CUMHURİYET GEZİSİNDEMilli Eğitim Bakanlığı, Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğünce organize edilen "Cumhuriyet Eğitim Gezileri" projesi kapsamında Şanlıurfa'dan ilk ve orta öğretim okullarında öğrenim gören 40  kişilik öğrenci grubu iki öğretmen eşliğinde bir haftalık gezi için, Sivas, Ankara, Afyonkarahisar, Kütahya’ya gitti.

Gezi, Cumhuriyetin kurulmasında önemli yeri olan Amasya, Sivas, Ankara, Afyonkarahisar ve  Kütahya illerinde bulunan şehitlikler, müzeler, anıtlar, tabyalar, millî parklar ve ören yerlerini gezerek, Çanakkale ve Millî Mücadele Destanı’nın önemini kavramalarına ve bu yolla millî şuurlarının güçlendirilmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Afyonkarahisar’ a giden öğrencilerin uğurlama törenine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyühatipoğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, öğrenciler ile veliler katıldı.

Geziye katılacak öğrenceleri ile bir süre sohbet eden Vali Celalettin Güvenç öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirip hayırlı yolculuklar diledi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin “Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bakanlığımızın Cumhuriyet gezisi projesine çok büyük destek veren illerin başında yer alıyor. Bu sabah Sayın Valimizin de katıldığı bir törenle 40 öğrencimiz 2 öğretmen eşliğinde Afyonkarahisar iline  uğurladık” dedi.
www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com