Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa köylerinde su çalışmaları devam ediyor

Şanlıurfa köylerinde su çalışmaları devam ediyor

Yıllardan bu yana Şanlıurfa merkez ve köylerinde su problemi olan yerleşim birimleri İl Özel İdaresinin sondaj çalışmaları ile suya kavuşuyor.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2013 Pazartesi 13:48
Şanlıurfa köylerinde su çalışmaları devam ediyor

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ‘in talimatları ile özel idare tarafından gerçekleştirilen başarılı çalışmalar neticesinde bir bir suya kavuşan köylere hizmet devam ediyor. Kanalizasyon,  Kilit parke ve sosyal donatılar ile köy altyapıları güçlendiriliyor.

Siverek ve Viranşehir ilçemizde 60 yıldır tüm aramalara rağmen içme ve kullanma suyu  bulunamamış ve özel idare ekiplerince derin sondaj denilen sistemle yapılan teknik çalışmalar neticesinde yeterli su kaynağı bulmuş, yaklaşık o bölgede bulunan 30 a yakın köy ve mezra içme suyuna kavuşmuştur.

2012 yılında 190 adet Sondaj kuyusu açılmış, teçhizatlarıyla birlikte hizmete alınmış yine 2013 yılı Ekim ayı itibari ile 199 adet sondaj kuyusu açılarak teçhizatlarıyla birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Bu çalışmaların halen devam etmekte olup  mevsim şartlarının elverdiği ölçülerde çalışmalarına devam edecektir.

Vali Celalettin Güvenç’in talimatlarıyla çalışmalar devam etmekte olup,  Su ve yol konusundaki hassasiyetlerini ve bu konuda vatandaşlarımızın mağdur edilmemeleri için gereken her şeyin yapılması için İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve Kurum çalışanları mesai tanımadan çalışmalarını sürdürmektedir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com