Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa köyleri geceleri ışıl ışıl

Şanlıurfa köyleri geceleri ışıl ışıl

Dicle EDAŞ, Şanlıurfa’nın Suriye sınırında bulunan Akçakale, Birecik, Ceylanpınar ve Suruç ilçelerine bağlı köylerde sokak ve meydan aydınlatma çalışmalarına hız verdi.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2015 Çarşamba 10:13
Şanlıurfa köyleri geceleri ışıl ışıl

 Halen devam eden bu çalışmalar ile çok sayıda sınır köyünün sokak ve meydanları aydınlatılırken, köyler ışıl ışıl bir görünüme kavuştu. Dicle EDAŞ yetkilileri, Şanlıurfa’nın diğer tüm köylerinde de aydınlatma çalışması yapılacağını bildirdiler.

 

AYDINLATMA ÇALIŞMASI 42 KÖYDE SÜRÜYOR

Dicle EDAŞ Şanlıurfa İl Müdürlüğü’nün sınır köylerine yönelik bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sürerken, bir yandan da çok sayıda köyde sokak ve meydan aydınlatması yapıldı. Dicle EDAŞ ekipleri, Suriye sınırında bulunan köylerin sokakları ile köy meydanlarına direkler kurarak, bunların tümüne aydınlatma armatürleri taktı. Halen Akçakale, Suruç, Ceylanpınar ve Birecik ilçelerine bağlı 42 köyde gece-gündüz demeden çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren ekipler, bir yandan da buraya enerji sağlayan hatlarda bakım ve yenileme çalışması yaptı.

 

HALKIN TALEPLERİ DİKKATE ALINARAK YAPILDI

Sınır köylerinde daha önce karanlık olan ve halkın yürümekte dahi zorlandığı sokaklar ile meydanlar, yapılan aydınlatma çalışmalarının ardından ışıl ışıl olmaya başladı. Bu nedenle sınır köylerinin gece görüntüsü de değişti. Dicle EDAŞ yetkileri, çalışmalarını sürdürürken halkın taleplerini dikkate alarak, bu talepler doğrultusunda aydınlatma yaptıklarını ifade ettiler. Yetkililer, öncelikle sınır köylerinden başlattıkları aydınlatma çalışmalarını, daha sonra Şanlıurfa’nın diğer tüm köylerinde hayata geçireceklerini, aydınlatılması olmayan köy ve mezra kalmayacağını kaydettiler.

 

SOKAK VE MEYDANLARI AYDINLATILAN SINIR KÖYLERİ

Dicle EDAŞ tarafından sokak ve meydanlarında aydınlatma çalışması yapılan sınır köyleri şunlar:

‘’Suruç’a bağlı Çaykara, Büyük Kendirci, Mürşitpınar, Çiçektepe, Çanakçı, Eğrice, Mert İsmail, Kopuz köyü.

 

Birecik’e bağlı Yukarı Eşme, Orta Eşme, Aşağı Eşme, Ziyaret, Bilekli, Göktepe, İncirli, Konak köyü.

 

Akçakale’ye bağlı  Akyaprak, Türkhan, Yagmuralan, Güvenç, Büget, Kırmıtlı, Bilece, Koçaklar, Altıntepe, Öncü, Zenginova, Ogulcuk, Kurudere, Kepezli, Koçar, Marastin köyü.  

 

Ceylanpınar’a bağlı Maden, Aşağı Doruklu, Paşatepesi, Altınköy, Yeşiltepe, Yoncalı, Boncuklu, Aşağı Durmuş, Yukarı Durmuş  ve Alaca köyü.’’ 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com